Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Test GeForce 470 GTX vs Radeon HD 5850 OC Mafia II benchmark
    

 

Test GeForce 470 GTX vs Radeon HD 5850 OC Mafia II benchmark


 Autor: DYD | Data: 19/08/10

Testy

Zbiorcza legenda do wykresów:
  • 1920 - rozdzielczość 1920x1200 pikseli
  • 1600 - rozdzielczość 1600x1200 pikseli
  • 1280 - rozdzielczość 1280x1024 pikseli
  • AA - Antyaliasing + stopień wygładzania
  • Anizo - Filtrowanie anizotropowe + stopień filtrowania
  • avr - średnia ilość klatek na sekundę (fps)
  • min - minimalna ilość klatek na sekundę (fps)
Testy wykonane zostały w systemie Windows 7 Ultimate, wgrane najnowsze aktualizacje, użyte sterowniki to Catalyst 10.7 i ForceWare 258.96 WHQL. Ustawienie sterowników standardowe poza wyłączoną synchronizacją VSync.

Mafia II demo Benchmark

Mafia II korzysta z nowego, stworzonego specjalnie dla niej silnika Illusion. Zadaniem jego jest sprawienie, iż gracze docenią ewolucję, jaka zaszła od czasów pierwszej części Mafii, która kiedyś zdefiniowała swój własny gatunek. Opracowany przez firmę 2K Czech engine, zapewnia dużą swobodę poruszania się po wirtualnym świecie. Gracz ma możliwość swobodnego przemieszczania się pomiędzy renderowanym środowiskiem świata zewnętrznego, podziwiania szczegółowo zaprojektowanych wnętrz, a to wszystko w realiach Empire City, krajobrazu wypełnionego drapaczami chmur, typowego miasta Ameryki. Aby temu sprostać, producent postanowił sporo pracy oddać w ręce najnowszych akceleratorów. Na razie mamy możliwość sprawdzenia demo wersji Mafia II, ze specjalnie przygotowanym poziomem, którego nie będzie w pełnej wersji, zapowiedzianej na koniec sierpnia.

Demo wersja Mafia II ma w sobie wbudowanego benchmarka, który można zobaczyć na poniższym filmie wideo. Przy włączonych maksymalnych detalach PhysX wyższą ilość klatek uzyskał GTX 470, choć i na tym akceleratorze poziom klatek często spadał poniżej 3 fps. Radeon HD 5850, mimo że uzyskał średnie wyniki niższe od nVidii (przy włączonym PhysX), to aż tak niskiego framerate nie zdobył (minimum 6 fps). Trzeba się więc spodziewać niebawem optymalizacji sterowników, ewentualnie poprawki dla samej gry. Pamiętajmy, że jest to wczesna demo wersja i finalny produkt może się różnić od tego wydania. Wyniki z wyłączonym PhysX trochę lepsze na karcie z układem ATI.Unigine Heaven DX11 Benchmark

Unigine Heaven v2.1 to nowoczesny silnik ze wsparciem DX11, który niebawem zagości w różnych odsłonach gier 3D i nie tylko. Graficznie prezentuje się dużo ciekawiej niż np. 3DMark Vantage. Jeśli posiadamy silną kartę z DX11 warto sobie go ściągnąć i sprawdzić jego możliwości. Benchmark Unigine Heaven pokazał siłę GTX 470.


(kliknij, aby powiększyć)Lost Planet 2 demo DX11 Benchmark

Lost Planet 2 (Capcom) to najnowszy benchmark z obsługą dwóch trybów DirectX11 oraz DirectX9, składający się z dwóch testów. Test "A" to trzy sceny z akcji gry, zaś test "B" to scena walki z 'bossem', wielkim stworem, który robi niezłe wrażenie (wideo dostępne poniżej). Radeon HD 5850 tutaj poległ. W teście były różne ustawienia: karta ATI miała AAx8, a z uwagi na brak tego trybu w grze dla Nvidii ustawiliśmy 32X.


(kliknij, aby powiększyć)ComputeMark Shader Benchmark DX11

ComputeMark służy do testowania najnowszych kart graficznych posiadających wsparcie dla DirectX 11 oraz DirectCompute. Nie jest to jednak typowa aplikacja do mierzenia wydajności najnowszych akceleratorów w grach, a do sprawdzania wydajności tych urządzeń w rozwiązaniach profesjonalnych, czyli obliczeniach typu GPGPU. W tym teście GTX 470 pokonany prze konkurenta.


(kliknij, aby powiększyć)S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat DX11 Benchmark

Kolejna odsłona klimatycznej gry S.T.A.L.K.E.R., tym razem w środowisku DX11. Benchmark składa się z czterech scen. Wyniki fps podane są w wersji średniej (avr) i minimalnej (min). Widać przewagę GTX 470.


(kliknij, aby powiększyć)Aliens vs Predator DX11 Benchmark

Kolejny benchmark ze wsparciem DX11. Przy niższych ustawieniach trochę lepszy okazał się Radeon, jednak przy AA4 już wysunął się na prowadzenie GeForce.FarCry2 DX10 Benchmark


(kliknij, aby powiększyć)

Far Cry2, już nie tak dobry jak pierwszy FarCry, ale do pomiarów się świetnie nadaje. Benchmark w środowisku DX10, w najwyższych detalach z użyciem dema Playback. Wyniki minimalne i średnie. Trochę lepszy GTX 470.Colin2: DiRT DX11 demo Benchmark

Chyba najładniejsze obecnie wyścigi samochodowe na peceta. Piękna i płynna (na odpowiednim sprzęcie) grafika, powinna spodobać się fanom rajdowej jazdy. Benchmark obsługuje efekty DX11 i po zbenchmarkowaniu kart dużo wydajniejszy okazał się GTX 470.Street Fighter IV DX9+ Benchmark

Starsza technologia i trochę 'śmieszny' tytuł. Postanowiliśmy mimo tego sprawdzić, jak w tej produkcji wypadną karty. Wyniki bardzo wysokie, lepsza Nvidia.


(kliknij, aby powiększyć)Final Fantasy XIV DX10 Benchmark

Najnowsza odsłona sagi RPG. Całkiem ciekawy benchmark, jednak nie ilustrujący wyniku w klatkach na sekundę, lecz w punktach. Lepszy zdecydowanie Radeon HD 5850.


(kliknij, aby powiększyć)HL2 Episode Two DX9+ demo

Stary, ale jary HL2: EP2, czekamy z niecierpliwością na trzeci epizod. Pomiar przygotowany benchmarkiem własnego dema. Śmiało można krzyknąć - remis!3DMark Vantage

Na koniec dwa nieśmiertelniki, pierwszy 3DMark Vantage w teście Performance (standard) i Extreme...


(kliknij, aby powiększyć)PCMark Vantage

... a drugi i ostatni już benchmark PCMark Vantage, w teście Gaming Suite w rodzielczości 1600 x 1200, AA4 i Anizo16.


(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test GeForce 470 GTX vs Radeon HD 5850 OC Mafia II benchmark
 
 » Wstęp i specyfikacja kart
 » Sparkle GeForce GTX 470 1280MB
 » Gigabyte ATI Radeon HD 5850 OC 1024MB
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »