Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test GeForce GTX 670 - trzeci Kepler atakuje
    

 

Test GeForce GTX 670 - trzeci Kepler atakuje


 Autor: DYD & Zbyszek | Data: 10/05/12

Karta - referencyjny GTX 670


(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

Do testów otrzymaliśmy referencyjną kartę firmowaną przez producenta układu, czyli NVidię. Opakowanie z logo NVidii zawierało tylko i wyłącznie samą kartę graficzną bez dodatkowego wyposażenia. Pierwsze co rzuca się w oczy trzymając w ręce nowego GeForce'a to nietypowa konstrukcja płytki PCB, o czym już wspominaliśmy w poprzednim rozdziale. Krótsza niż to standardowo ma miejsce płytka PCB oddaje sporo miejsca konstrukcji chłodzącej. Z tego względu również nietypowo umieszczono dwa, 6-pinowe wyprowadzenia zasilania PCI-E, umiejscowione tym razem bliżej środka karty niż jej końca. Sama karta jest względnie lekka, względem modelu GTX 680 ubyło jej blisko 300g.

Karta posiada referencyjne taktowanie dla układu GTX 670 w postaci 915 MHz-owego rdzenia oraz pamięci pracujące z częstotliwością 1502 MHz. Dynamiczne przyspieszenie (GPU Boost) podczas wymagającej pracy wedle specyfikacji wynosi 980MHz, jednak jest to wartość umowa. W rzeczywistości sprawdziliśmy podczas testów, że aktywny Boost wynosi zegar układu powyżej 1 GHz-a do wartości z przedziału 1010 - 1030 MHz. Z kolei zegary podczas bezczynności schodzą do poziomu 324/162 (rdzeń/pamięci) powodując, że karta wytwarza wówczas niskie TDP (do 13% całości TDP).

Referencyjny system chłodzenia pracuje względnie poprawnie, nie wpadając w zbyt hałaśliwy stan. Podczas bezczynności słychać jedynie delikatne terkotanie wiatraka. W takich warunkach cooler pracuje z wartością 30% swoich pełnych obrotów wytwarzając 960RPM. Natomiast w momencie wytężonej pracy hałas jest słyszalny, jednak na szczęście do wytężonej suszarki mu jeszcze daleko.

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test GeForce GTX 670 - trzeci Kepler atakuje
 
 » NVidia GeForce GTX 670
 » Karta - referencyjny GTX 670
 » Specyfikacja GTX 670
 » Platforma testowa
 » Testy
 » Pobór mocy, temperatury, oc
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »