Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test GeForce GTX 670 - trzeci Kepler atakuje
    

 

Test GeForce GTX 670 - trzeci Kepler atakuje


 Autor: DYD & Zbyszek | Data: 10/05/12

Pobór mocy, temperatury, oc


Pobór mocy

Do testów poboru prądu wykorzystano miernik Voltcrafta. Mierzony był całkowity pobór mocy z całej platformy testowej. Innymi słowy, wartości na wykresach nie dotyczą tyko karty graficznej, lecz całej platformy testowej.


Voltcraft - miernik mocy (kliknij, aby powiększyć)

Karta w zależności od testu pobierała szczytowo wartości od 397W (3DMark 11) do 512W (Mafia 2). Średnio ze wszystkich testów była więc to wartość 449W. Na wykresie zbiorczym wszystkich kart podajemy jednak wartość najwyższą uzyskaną podczas testów, która i tak jest całkiem akceptowalna przy tym poziomie wydajności. Z kolei podczas bezczynności (idle) pobór mocy wynosił jedynie 216W, co jest bardzo dobrym wynikiem w swojej klasie.


Temperatury

Podczas wymagającej pracy temperatura układu GeForce GTX 670 z referencyjnym chłodzeniem dochodziła do 82 °C. Przy bezczynności układ generował temperaturę 40 °C. Temat kultury pracy układu chłodzenia poruszyliśmy we wcześniejszym rozdziale z opisem karty GTX 670.

Overclocking

Do podkręcania użyliśmy programu MSI Afterburner. Zwiększyliśmy limit mocy do 112% zaś zegary powiększyliśmy o 122 MHz (rdzeń) oraz 123MHz (efektywnie) pamięci. Karta w takich warunkach pracowała wciąż stabilnie, temperatura zwiększyła się o 4 stopnie do poziomu 86 °C. Rdzeń karty uzyskiwał więc grubo ponad 1.1GHz podczas doładowania GPU Boost. Spójrzmy teraz jak podkręcanie przełożyło się na rzeczywistą wydajność, na przykładzie gry Hard Reset.

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test GeForce GTX 670 - trzeci Kepler atakuje
 
 » NVidia GeForce GTX 670
 » Karta - referencyjny GTX 670
 » Specyfikacja GTX 670
 » Platforma testowa
 » Testy
 » Pobór mocy, temperatury, oc
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »