Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test chłodzenia Gelid Rev. 2 ICY VISION: chłodzimy 'grzałkę' GTX 470
    

 

Test chłodzenia Gelid Rev. 2 ICY VISION: chłodzimy 'grzałkę' GTX 470


 Autor: DYD | Data: 12/11/10

Wnioski

Rozwiązanie chłodzące firmy Gelid bardzo znacząco obniżyło temperaturę rdzenia karty GTX470, zwłaszcza przy pełnym obciążeniu. Różnice sięgające w zależności od trybu pracy wiatraków od 27 °C do 37 °C w porównaniu do referencyjnego chłodzenia to wyśmienity wynik. Obniżenie temperatury nie dość, że wpłynie korzystnie na pracę samej karty, to jeszcze zaoferuje większy potencjał przy ewentualnym overclockingu.

Szkoda, że nie zastosowano płynnej regulacji obrotów coolerów. Pracują one na sztywno z prędkością ~2000rpm, co powoduje dość wyraźny szum. Nie są co prawda tak głośne, jak referencyjne chłodzenie w 3D, jednak cichymi ich nazwać nie można. Pozostaje skorzystanie z opcjonalnego ręcznego regulatora obrotów, co umożliwia uzyskanie bardzo cichej pracy coolerów (~1000rpm), w zupełności wystarczającej do obsługi karty również w trybie 3D.

Proces montażu nie powinien zająć dłużej niż godzinę, o ile nie spotkają nas niemiłe niespodzianki jak podczas demontażu oryginalnej płytki mocującej i "wrednych" śrubek ;-) Trzeba więc solidnie wyposażyć się w odpowiednie narzędzia i wczytać się w instrukcję, która jednak mogła by być bardziej dopracowana w szczegółach i zawierać wyraźniejsze schematy poglądowe. Cieszy fakt zastosowania chłodzenia na wielu układach graficznych zarówno AMD jak i NVIDII, w tym również najnowszych modeli GTX580 i HD6870. Kwota jaką trzeba wyłożyć, aby cieszyć się niskimi temperaturami i ciszą (włączając kontroler obrotów) to około 200zł.


poprzednia strona (Testy Rev. 2 ICY VISION @ GTX 470)    -   następna strona (Wnioski)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test chłodzenia Gelid Rev. 2 ICY VISION: chłodzimy 'grzałkę' GTX 470
 
 » Wstęp i opis Gelid Rev. 2 ICY VISION
 » Montaż Rev. 2 ICY VISION @ GTX 470
 » Testy Rev. 2 ICY VISION @ GTX 470
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »