Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test nowych głośników 2.1 Creative Inspire T3300
    

 

Test nowych głośników 2.1 Creative Inspire T3300


 Autor: NimnuL | Data: 07/01/13

Test nowych głośników 2.1 Creative Inspire T3300Uczta czy odgrzewany kotlet? Typowe głośniki komputerowe często nie przedstawiają żadnej wartości dodanej po wprowadzeniu ich na zatłoczony już rynek oferujący przecież pełen wachlarz konstrukcji i cen. Pomimo tego producenci nie zaprzestają we wprowadzaniu nowych modeli, wmawiając nam, że to właśnie ten model jest najlepszy i oferuje to o czym konkurencja może tylko śnić. Postanowiłem więc zweryfikować, czy pod marketingowymi zwrotami jak "wspaniały dźwięk", "głębokie basy" i "najlepszy w swojej klasie" kryje się choć trochę prawdy. Słowa takie w zestawieniu z niedrogim i raczej niezbyt mocnym zestawem komputerowym wydają się być przecież bardzo rozdmuchane i przesadzone. Jednak nie uprzedzajmy faktów, niejednokrotnie moje sceptyczne nastawienie okazywało się być niesłuszne i przedwczesne. Przedstawiam Wam więc zestaw 2.1 z serii Inspire, model T3300 marki Creative.

Cyfrowe nuty

Typowe jak na tą klasę sprzętu dane techniczne nie ujawniają niczego ciekawego co mogłoby na nas tutaj czekać. Ot, zwyczajny zestaw 2.1 z niższej półki cenowej. Dotychczas seria Inspire znalazła jednak wielu miłośników i wielokrotnie sprawdziła się w zastosowaniach domowej rozrywki. Nic nie stoi na przeszkodzie by i tym razem rezultat był powtórzony.

Zanim jednak przejdę do omawiania sprzętu, pozwolę sobie na krytykę polskiego przedstawiciela Creative, który zdaje się traktować Polskę jako bazę przeładunkową dla swoich kontenerów. Na swojej stronie producent z dumą wymienia następujące cechy swojego dzieła:
Ulepszylismy takze jakosc dzwieku emitowanego przez glosniki satelitarne poprzez wprowadzenie Creative DSE (Dual Slot Enclosure), dzieki której podlaczony przewód scisle przylega do portu, tworzac z obudowa zwarta konstrukcje.
- Technologia Creative DSE (Dual Slot Enclosure) zapewnia scisle przyleganie przewodu do standardowego portu. Poprawia to rozklad czestotliwosci w calym systemie, zapewniajac glosniejszy dzwiek i wyrazniejsze srednie basy.
- W technologii Creative IFP zastosowano membrane otaczajaca glosniki satelitarne, która poprawia kierunkowosc i obrazowanie dzwieku, zapewniajac ciekawe wrazenia akustyczne i wyrazisty dzwiek przy jednoczesnym zachowaniu dokladnosci tonalnej.

Pomijam już fakt pominięcia polskich czcionek. Sam przekaz jest bardzo mętny i pomimo dwóch podejść, całkowicie dla mnie niezrozumiały. Dobrze przyczepiony przewód poprawiający rozkład częstotliwości dźwięku i ulepszający jego jakość? Membrany otaczające głośniki satelitarne? O co chodzi?

Sprawę rozjaśnia anglojęzyczna strona www jeśli znacie ten język, polecam porównać to co tam napisano z wersją polską. Ubaw po pachy.

Wygląda na to, że DSE to nic innego jak dłuższa i szersza linia transmisyjna (tuba), którą podzielono na dwie części - jedną umieszczając w drugiej. Ma to na celu zapewnienie lepszej reprodukcji dźwięku i jego głośności, pomimo niewielkich rozmiarów samych głośników. IFP natomiast to nic innego jak pierścień otaczający membranę głośników wbudowany w obudowę, a w teorii mający poprawić scenę dźwięku i lepszy odbiór stereofonii.

Teoria, teorią, a wiadomo że praktyczna strona dźwięku rządzi się swoimi prawami. Myślę jednak, że może być ciekawie.

poprzednia strona (Cyfrowe nuty)    -   następna strona (Wizualizacja)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test nowych głośników 2.1 Creative Inspire T3300
 
 » Cyfrowe nuty
 » Wizualizacja
 » Orkiestra gra
 » Rezultat końcowy
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »