Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Nie ma lipy - test głośników Edifier 2.0 R1900TII
    

 

Nie ma lipy - test głośników Edifier 2.0 R1900TII


 Autor: NimnuL | Data: 15/09/11

Nie ma lipy - test głośników Edifier 2.0 R1900TIIGłośniki komputerowe z biegiem czasu puchły i rozmnażały się. W efekcie tego, na rynku dostępne są potężne, kilkuset watowe zestawy, złożone nawet z ośmiu głośników. Ale co, jeśli nie odczuwamy nieodpartej potrzeby okablowania każdej ściany pokoju i otoczenia się membranami? Wtedy poszukamy czegoś skromniejszego, jak na przykład Edifier 2.0 R1900TII. Skromnego w liczbie, ale nie mocy. Producent obiecuje nam bardzo wiele, samemu kreując się na twórcę sprzętu high-end. Czy spełni on oczekiwania gracza, kinomana i melomana w jednej osobie? Przekonajmy się.

Muzyczne liczby

Próba opisania głośników przy użyciu liczb, to trochę jak ocena książki po okładce. No, ale zgodnie z tradycją, tabelkę z danymi technicznymi należy zamieścić. I tutaj należy się chwila zadumy. Otóż producent nie jest spójny w zeznaniach. Jest duża rozbieżność pomiędzy tym, co znajdziemy na stronie producenta (www.edifier-international.com), a tym, co widnieje na kartonie lub w załączonej do zestawu dokumentacji. Co ciekawe, w instrukcji nie znajdziemy informacji podającej zakres pasma przenoszenia.

Jeśli wierzyć temu, co widnieje w dokumentacji, moc głośników to 2x22, a nie 2x30W. Zniekształcenia to <=0,2, a nie 0,1%. Czułość wejścia to 500mV, a nie 850mV. Impedancja wejścia to 20, a nie 30kOhm. Waga to ok. 10, a nie 13kg. Ale to nie koniec. Żeby było dziwniej, istnieje też inna strona tego samego producenta, opisująca te same głośniki: www.edifier.com. Tutaj specyfikacja techniczna jest bliższa temu, co widnieje w instrukcji obsługi. Wygląda to jednak na starą witrynę, być może opisującą poprzednią wersję tych głośników. Być może pasmo przenoszenia zaczyna się więc od 46Hz. Ale to tylko zgadywanka. Tak czy inaczej jestem zakłopotany.

Aktualizacja: Otrzymałem informację od dystrybutora sprzętu Edifier, twierdzącego, iż rzeczywista specyfikacja techniczna jest zgodna z tym, co widnieje na stronie internetowej. Powodem rozbieżności jest fakt, że otrzymany do testów model głośników to najnowsza wersja, mocniejsza niż poprzednie, a informacje na kartonie i w instrukcji nie zostały jeszcze zaktualizowane. Być może. Poniżej specyfikacja potwierdzona przez polskiego dystrybutora.

Wracając jednak do samych głośników. Edifier 2.0 R1900TII (skąd producenci wpadają na pomysły takich oznaczeń modeli?), to dwudrożny zestaw stereo. Sumaryczna moc nominalna wynosząca 60W, powinna być wystarczająca dla większości typowych zastosowań, szczególnie, jeśli mieszkamy w bloku i nie chcemy narobić sobie wrogów wśród sąsiadów. Znalezione na stronie internetowej pasmo przenoszenia, podano bez wartości tłumienia, zatem trudno powiedzieć, jakie jest w rzeczywistości.

Edifier to firma kreująca się na producenta sprzętu bardzo wysokiej klasy. Sądząc po stronie internetowej - celują wysoko, gdzieś w okolice BOSE. Nawet sama nazwa jest górnolotna. Edifier z angielskiego, oznacza tego, który odbudowuje moralnie, wzmacnia i poucza. Motto firmy to: pasja dźwięku ("a passion for sound"). Ewentualnie: artysta audio ("The audio artist") jeśli patrzeć na karton. Wszystko to brzmi bardzo obiecująco.
Przyznam, że im bliżej przyglądałem się produktom tej marki, tym bardziej zaostrzał się mój apetyt. Wzornictwo niektórych modeli jest - delikatnie pisząc, porywające. Są oczywiście modele stonowane i eleganckie. Są też szalone i fikuśne.
Omawiany tutaj model stworzony został z myślą, by zapanować na rynku głośników stojących u dołu średniego segmentu, a być może na górze segmentu dolnego. Tak czy inaczej, można spodziewać się kolosalnej różnicy, w porównaniu do plastikowych głośników multimedialnych, które niczym szarańcza opanowały rynek.

poprzednia strona (Muzyczne liczby)    -   następna strona (Miód na oczy)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Nie ma lipy - test głośników Edifier 2.0 R1900TII
 
 » Muzyczne liczby
 » Miód na oczy
 » Miód na uszy?
 » Mocne tąpnięcie?
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »