Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test Iomega iConnect: manager dysków sieciowych @ LAN i WiFi
    

 

Test Iomega iConnect: manager dysków sieciowych @ LAN i WiFi


 Autor: DYD | Data: 02/09/10
     

Podsumowanie

Iomega iConnect Wireless Data Station to interesujące urządzenie, które udostępni nasze dane takie jak dokumenty, filmy, zdjęcia czy muzykę zapisane na pamięciach masowych USB na kilka komputerów w sieci domowej. Współdzielenie plików z innymi, archiwizacja, serwer wydruku, współpraca z dowolnym komputerem z Windows PC, Mac lub Linux to zalety takiego rozwiązania. Dodatkowo, poprzez funkcję UPnP DLNA jako media serwer pozwali przesyłać strumieniowo zdjęcia, muzykę i wideo do wielu różnych odbiorników, takich jak konsole do gier (Microsoft Xbox 360, Sony PlayStation 3), odtwarzacze iTunes, cyfrowe ramki do zdjęć lub odtwarzacze HD. Przesyła pliki zarówno po kablu przewodowym (także standard 1000Mbps), jak i po Wi-Fi, co jednak przy kopiowaniu dużej ilości danych trochę przytyka urządzenie [aktualizacja: test Wi-Fi postaramy się raz jeszcze przetestować na innym routerze, info w komentarzach].

Kilka aplikacji umożliwia zarządzanie urządzeniem, w tym możliwość tworzenia kopii zapasowych. Do obsługi znajdziemy programy bardziej intuicyjne, jak i te przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników. Obsługa mechanizmów Time Machine pozwala użytkownikom komputerów Apple archiwizować w prosty sposób dane z komputerów Mac z systemem OS X (10.5 lub późniejszym) za pomocą tej funkcji.

Producent powinien dopracować oprogramowanie QuikProtect, które po zmianach stałoby się bardzo intuicyjną w obsłudze i działaniu aplikacją do archiwizacji danych. Także usługa torrent, pozwalająca zarządzać transferem plików w sieciach peer-to-peer, bez konieczności dodatkowego komputera PC, powinna być usprawniona, gdyż jej działanie nie jest do końca poprawne.

Zaletą urządzenia jest zdalny dostęp przez internet do udostępnionych plików, dzięki któremu możemy korzystać ze zdjęć, filmów, muzyki, plików danych przechowywanych na dyskach USB z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.

Cena urządzenia to obecnie (wrzesień 2010) około 300zł.

poprzednia strona (iConnect podczas pracy)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Iomega iConnect: manager dysków sieciowych @ LAN i WiFi
 
 » Opis i wygląd Iomega iConnect
 » iConnect podczas pracy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »