Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Krótki test ładowarek i akumulatorów AA
    

 

Krótki test ładowarek i akumulatorów AA


 Autor: NimnuL | Data: 11/07/07
     

Test

Przed przystąpieniem do testów wszystkie baterie przeszły proces formowania - dwa pełne cykle ładowania i rozładowania. Dzięki temu ich pojemność powinna być optymalna.

Tak pojemne akumulatory jak omawiane w niniejszym artykule świetnie nadają się do urządzeń pobierających dużo energii, czyli takich jak aparaty cyfrowe lub zabawki. Dlatego też dla sprawdzenia wydajności ogniw posłużył mi aparat Canon PowerShot S3IS. Jest on zasilany kompletem czterech ogniw AA. Aby zachować te same warunki testowe, aparat ustawiony był w trybie manualnym, lampa była włączona, a interwał wyzwalał zdjęcia w odstępach co minutę.

Wyniki testu były do przewidzenia i są zgodne z oznaczeniami pojemności na etykietach akumulatorów. Nikogo zatem nie powinno dziwić, że najlepszy rezultat uzyskały baterie marki Philips. Niemniej jednak na szczególną uwagę zasługują ogniwa Pentagram Infinity Xtreme. Otóż pomimo deklarowanej pojemności niższej o ponad 8% od Philipsa uzyskały wynik tylko o 4% gorszy. Podobnie wygląda porównanie Infinity Xtreme do iTec. Różnica w deklarowanej pojemności wynosi ponad 4%, natomiast różnica w ilości wykonanych zdjęć już zaledwie 1%. Co więcej. Różnica pojemności pomiędzy ogniwami Pentagram, a GP wynosi około 4%, natomiast różnica w ilości wykonanych zdjęć sięga 7%.

Czas ładowania podany jest na przykładzie ogniwa AA Pentagram Infinity Xtreme 2400mAh oraz AAA GP 850mAh. Przed przystąpieniem do pomiarów ogniwa były każdorazowo rozładowywane do tego samego poziomu.

Uzyskane rezultaty są zbliżone do tego co można było oczekiwać po danych technicznych. Najszybsza w ładowaniu ogniw AA okazał się model Philipsa. Natomiast bezkonkurencyjny w napełnianiu akumulatorów AAA jest ładowarka i-Tec. BATA099 również potrzebuje niewiele czasu do naładowania akumulatorów AA.

Akumulatory podczas napełniania we wszystkich ładowarkach nagrzewają się w podobnym stopniu.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Krótki test ładowarek i akumulatorów AA
 
 » O czym mówimy?
 » Informacje techniczne
 » Test
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »