Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Ergonomia dla każdego? - test klawiatury Microsoft Comfort Curve 3000
    

 

Ergonomia dla każdego? - test klawiatury Microsoft Comfort Curve 3000


 Autor: NimnuL | Data: 27/10/11

Podsumowanie

Czy nowe jest wrogiem starego? Często tak bywa, i tak jest w tym przypadku. Okazuje się, że Comfort Curve 3000 to dobra propozycja dla osób chcących przesiąść się z prostego, klasycznego układu na klawiaturę o kształcie ergonomicznym. To dobry start na przygodę z ergonomią i model, na którym możemy uczyć się wygodnego pisania bezwzrokowego. Nie doznamy jednocześnie szoku jak np. w przypadku łamanej i mocno fikuśnej Microsoft Natural Keyboard.

Na koniec testu, jako użytkownik Comfort Curve 2000, zadałem sobie jednak pytanie: czy przesiadka na nowszy model byłaby uzasadniona? Po tych kilku dniach testu doszedłem do wniosku, że nie. Bilans zysku i strat jest niewystarczający. W mojej ocenie, modelem, na który warto przesiąść się z CC2000 to Natural Ergonomic Keyboard 4000. Natomiast CC3000 zaoferuje dużo korzyści użytkownikom standardowych klawiatur.

Comfort Curve 3000 powinna trafić w gust osób szukających taniej, prostej i ergonomicznej konstrukcji z niskim skokiem klawisza. W mojej ocenie CC3000 nie jest jednak godnym następcą modelu 2000. Dochodzę do wniosku, że popsuto tutaj więcej niż naprawiono. A wystarczyło jedynie w modelu CC2000 wybrzuszyć centralną część klawiszy i dorzucić podkładkę, byłoby idealnie. Może kiedyś, w kolejnej odsłonie Comfort Curve ...

Usiądźcie wygodnie

Jako dodatek zamykający artykuł, a nawiązujący do omówionej tutaj tematyki, proponuję zapoznanie się z poniższymi poradami dotyczącymi organizacji ergonomicznego stanowiska pracy. Tematyka pozornie oczywista, ale przez tak niewielu zgłębiana i przestrzegana. Warto poświęcić więcej uwagi kwestii naszej pozycji przed komputerem. Do czego niniejszym zachęcam.

· · · Sprawdź ceny klawiatur i myszy w ofercie sklepu · · ·poprzednia strona (Pod palcami)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Ergonomia dla każdego? - test klawiatury Microsoft Comfort Curve 3000
 
 » Pod czujnym okiem
 » Zmiany na lepsze?
 » Czy warto?
 » Pod palcami
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »