Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test monitora 3D do PC: model LG D2342P
    

 

Test monitora 3D do PC: model LG D2342P


 Autor: DYD | Data: 25/08/11

Test monitora 3D do PC: model LG D2342P[Artykuł zaktualizowany] Do redakcji trafił właśnie pierwszy monitor 3D firmy LG przeznaczony do komputera PC. Monitor pochodzi z serii Cinema 3D i korzysta w trójwymiaru w technologii polaryzacyjnej FPR 3D od LG, znanej wcześniej w telewizorach tej marki. Z 23-calowym wyświetlaczem dostajemy specjalne okulary i oprogramowanie umożliwiające skorzystanie z efektu 3D w filmach (także 2D), zdjęciach oraz w grach. W artykule sprawdzimy jakie wrażenia niesie za sobą technologia 3D oferowana przez LG.

Cinema 3D i specyfikacja LG D2342PTechnologia Cinema 3D znana jest już na rynku wyświetlaczy od kwietnia bieżącego roku. Wówczas to firma LG zaprezentowała swoje pierwsze telewizory ze "wsparciem 3D". Cinema 3D to autorska technologia 3D firmy LG, która nie wymaga aktywnych okularów, lecz tanich (w cenie około 20zł za sztukę) i lekkich okularów polaryzacyjnych. Obraz 3D w rozwiązaniu od LG powstaje dzięki zastosowaniu nowej technologii polaryzacyjnej FPR (Film-type Patterned Retarder) polegającej na nałożeniu na matrycę specjalnego filtru, umożliwiającego wykorzystanie okularów polaryzacyjnych do uzyskania efektu 3D. Nie ma ograniczenia jak w przypadku aktywnych okularów wyświetlania obrazu o częstotliwości jedynie 50 lub 60 Hz. W technologii Cinema 3D nie występuje efekt migotania oraz "cross talk" (tzw. przenikania obrazów).

Podczas wprowadzania technologii Cinema 3D na rynek telewizorów, firma nie miała w planach produkcji monitorów w tej technologii - a tu niespodzianka i po paru miesiącach mamy już gotowy produkt. Na razie oferowane są dwa modele różniące się wielkością matrycy 21.5 i 23 cale. Na początek spójrzmy na tabele specyfikacji monitora LG D2342P, która nie budzi żadnego podekscytowania, można powiedzieć standard - matryca typu TN, rozdzielczość full HD, trzy złącza wizyjne, w tym ważne że jest DVI.poprzednia strona (Cinema 3D i specyfikacja LG D2342P)    -   następna strona (LG D2342P wyposażenie i wygląd)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test monitora 3D do PC: model LG D2342P
 
 » Cinema 3D i specyfikacja LG D2342P
 » LG D2342P wyposażenie i wygląd
 » Pierwsze uruchomienie, instalacja i wrażenia 3D
 » W praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »