Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Dla każdego coś dobrego - test nowych klawiatur i myszek Microsoft
    

 

Dla każdego coś dobrego - test nowych klawiatur i myszek Microsoft


 Autor: NimnuL | Data: 31/10/11

Dla każdego coś dobrego -  test nowych klawiatur i myszek MicrosoftW dzisiejszych czasach, aby sprzęt typu klawiatura lub myszka uznano za nowoczesny, musi spełniać część z obecnych wymagań. Musi być bezprzewodowy, dotykowy, wypolerowany na wysoki połysk, smukły, trochę dziwaczny, ekologiczny, trójwymiarowy i koniecznie musi mieć niebieskie światełko. Karteczkę z taką właśnie listą otrzymał pewnego dnia zgarbiony inżynier, który ściskając ją w garści, zaszył się w swoim laboratorium gdzieś w podziemiach. Wiele tygodni później, zgarbiona, nieświeża i zarośnięta postać w białym fartuchu, wyłoniła się z dolnych pięter budynku. W garści trzymając pożółknięty i zmięty skrawek papieru, ciężko dysząc, udała się do zarządu by oznajmić, że gotowe są produkty spełniające wszystkie punkty z listy. Być może właśnie w takich okolicznościach narodziły się: Microsoft Arc Keyboard, Arc Touch Mouse, Explorer Touch Mouse oraz Desktop Wireless 2000. To właśnie nim poświęcony będzie niniejszy artykuł.

W liczbach

Analizując specyfikację techniczną można znaleźć kilka obszarów wspólnych. Wszystkie prezentowane tutaj urządzenia są bezprzewodowe, w myszkach zastosowano technologię BlueTrack, a w dwóch z nich klasyczną rolkę zastąpiono panelem dotykowym. Wszystkie produkty są też smukłe, błyszczące i - a jakże, trójwymiarowe. Nie zabrakło również niebieskiego światełka.

Układ optyczny zainstalowany pod brzuchem myszek jest ten sam i charakteryzuje się rozdzielczością 1000pix, prędkością próbkowania obrazu na poziomie 8000fps i zdolnością śledzenia powierzchni do 183cm/s. Dla głodnych wiedzy, rozszerzenie tematyki o BlueTrack.

Nie jest to nowość, bo opracowano ją we wrześniu 2008 roku. W skrócie, jest to rozwiązanie oparte na optyce, będące rozwinięciem technologii optycznej sprzed czasów laserowych myszek. Dorzucono tutaj niebieskie podświetlenie powierzchni pod myszką oraz szerokokątną soczewkę. Ma to zapewnić prawidłowe działanie myszki na niemal każdej powierzchni z wyłączeniem powierzchni przeźroczystych i refleksyjnych.

Zapowiada się więc interesująco. Nowoczesne technologie zamknięte w sprzęcie codziennego użytku. Przekonajmy się czy forma jest atrakcyjna.

poprzednia strona (W liczbach)    -   następna strona (W oku)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Dla każdego coś dobrego - test nowych klawiatur i myszek Microsoft
 
 » W liczbach
 » W oku
 » W praktyce
 » W końcu
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »