Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test GPU ~1000zł - Radeon HD 6950 OC vs GeForce GTX 560Ti OC
    

 

Test GPU ~1000zł - Radeon HD 6950 OC vs GeForce GTX 560Ti OC


 Autor: DYD | Data: 31/01/12

Sparkle Calibre X 560 Ti DF

Karta Sparkle Calibre X 560 Ti DF już samym opakowaniem pozytywnie nastraja. Czarne opakowanie o nietypowym kształcie, ze srebrnym logo po środku w postaci jednorożca nawiązujące nieco do klimatu Ferrari w czarnych barwach. Sparkle pozycjonuje karty z serii Calibre wyżej niż pozostałe swoje produkty, wyróżniając rodzinę Calibre eleganckim opakowaniem i dodatkowymi benefitami. Wewnątrz pudełka znajdziemy kolejne pudełku, a w nim kolejne... opakowanie dopieszczone zostało maksymalnie. W wyposażeniu znajdziemy instrukcje obsługi, sterowniki, przejściówkę wizyjną DSub-DVI, dwa kable molex-PCI-E oraz kabel miniHDMI. Ale jest coś jeszcze w pudełku - producent dodaje kartę Calibre VIP, którą należy zarejestrować na stronie Calibre (trzeba podać m.in. numer seryjny karty, dla ułatwienia został on także oznaczony na karcie). Podczas rejestracji trzeba oprócz typowych danych wypełnić obowiązkową ankietę z pytaniami o przedział zarobków, edukację... czy aby trochę nie za dużo tych informacji dla producenta? Sama strona technicznie nie jest zbyt interesująca (producent oferuje 48h system pomocy technicznej przez e-mail), jednak dzięki rejestracji przedłużamy gwarancje do 3 lat (standardowo producent daje 2 lata) i to jest główna zaleta tej VIP-owskiej karty.

Przejdźmy do opisu samej karty. Na uwagę zasługuje autorski, dwuslotowy system chłodzenia, wyposażony w dwa 92 milimetrowe wentylatory pracujące na kulkowych łożyskach, co ma gwarantować ich cichą i długą, bezawaryjną pracę. System chłodzenia zwany przez Sparkle Mono Luxury Technology, składa się z aluminiowego radiatora z ciepłowodami oraz dwóch wentylatorów. Pokrywa radiatora dodatkowo obejmuje spód i dół karty, zaś z tyłu mamy dodatkową płytkę okalającą cały laminat - oprócz poprawy chłodzenia, tego typu budowa zabezpiecza elementy na płytce PCB przed uszkodzeniem i kurzem. Cały radiator mieści się w obrębie płyty PCB, dzięki czemu karta nie jest zbyt długa, a wiadomo że montaż długich kart może czasem sprawiać problem w obudowach z małą ilością wolnej przestrzeni.

Producent informuje, że w karcie zastosowano kondensatory wyłącznie japońskiej produkcji, mogące pracować w dużej temperaturze i cechujące się dobrą stabilnością i wysoką sprawnością działania. Zastosowane kondensatory są typu elektrolitycznego - w którym rolę jednej z elektrod pełni elektrolit. Dzięki temu można uzyskać większą pojemność w stosunku do wielkości niż inne rodzaje kondensatorów.

GeForce GTX 560 Ti bazuje na poprawionym układzie graficznym z serii Fermi (Fermi 2.0). Nowe karty zastąpiły GeForce GTX 460 i ich bezpośrednim konkurentem są Radeony HD 6870 oraz HD 6950 wyposażone w 1GB pamięci. Akcelerator został wyposażony w 1GB pamięci GDDR5 z 256-bitową magistralą oraz układ GF114 z 384 procesorami strumieniowymi, 64 jednostkami TMU i 32 ROP. Wskaźnik TDP wynosi 170W, natomiast referencyjne zegary taktujące 822/1645/4000 MHz, kolejno dla układu graficznego, procesorów strumieniowych i pamięci (efektywnie). W modelu Sparkle Calibre X 560 Ti DF podniesione zostało taktowanie rdzenia, procesorów strumieniowych i pamięci odpowiednio do 950 MHz, 1900 MHz i 4602 MHz (1150 MHz QDR). Karta obsługują biblioteki DirectX 11 oraz technologie SLI, PhysX, PureVideo, CUDA i 3D Vision Surround.

     
Sparkle Calibre X 560 Ti DF (kliknij, aby powiększyć)

     
Sparkle Calibre X 560 Ti DF (kliknij, aby powiększyć)

     
Sparkle Calibre X 560 Ti DF (kliknij, aby powiększyć)

     
Sparkle Calibre X 560 Ti DF (kliknij, aby powiększyć)

     
Sparkle Calibre X 560 Ti DF (kliknij, aby powiększyć)

     
Zakładki sterowników NVidia GeForce 560Ti (kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test GPU ~1000zł - Radeon HD 6950 OC vs GeForce GTX 560Ti OC
 
 » Technikalia
 » Sparkle Calibre X 560 Ti DF
 » Gigabyte GV-R695OC-1GD
 » Testy
 » Pobór mocy, temperatury
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »