Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test GPU ~1000zł - Radeon HD 6950 OC vs GeForce GTX 560Ti OC
    

 

Test GPU ~1000zł - Radeon HD 6950 OC vs GeForce GTX 560Ti OC


 Autor: DYD | Data: 31/01/12

Podsumowanie

Testy w dziesięciu pozycjach za nami, pora na podsumowanie i wnioski końcowe. Zaczynając od wydajności, czyli to co tygryski lubią najbardziej, trzeba stwierdzić, że jest dość nudno, bo wyniki po zsumowaniu pomiarów cząstkowych są bardzo do siebie zbliżone. Po uśrednieniu wyników ze wszystkich pomiarów wyszło, że GeForce GTX 560 Ti delikatnie wyprzedził Radeona HD 6950, jednak można spokojnie przyjąć, że karty mają bardzo zbliżoną wydajność. W zależności od pozycji, którą uruchomimy na bohaterach niniejszego testu, raz jedna, raz druga karta będzie zwycięska. Co ciekawe, często gry sygnowane logiem danego producenta uzyskiwały odmienne wyniki i tak dla przykładu w Just Cause 2 (The Way NVIDIA It's mean to be played) lepiej się spisał Radeon, a z kolei w Dirt3 (Gaming Evolved AMD) górą był GeForce.

Bardzo przyzwoitym poborem mocy podczas wytężonej pracy może pochwalić się Radeon HD 6950. Konsumuje on o blisko 50W mniej prądu od swojego rywala, który w takich samych warunkach obciążeniowych ma dużo większy apetyt. Na pocieszenie, GeForce GTX 560 Ti z kolei ma mniejszy pobór mocy podczas mało wytężonej pracy, bez wykorzystania 3D.

Podobnie jest z temperaturami uzyskiwanymi przez uczestników tego testu. Radeon HD 6950 z konstrukcją chłodzenia Windforce 3X firmowaną przez Gigabyte zarówno dobrze chłodzi układ graficzny, jak i generuje niski poziom hałasu podczas wytężonej pracy. Trochę mniejsza jednostka chłodząca w karcie Sparkle Calibre X 560 Ti DF nie jest aż tak cicha i wydajna jak u konkurencji, lecz nadal wynik temperatury uzyskany przy dużym obciążeniu mieści się w akceptowalnych zakresach.

Obie karty wywarły pozytywne wrażenie i zapracowały na polecenie. Z uwagi na dużą różnicę w poborze mocy Gigabyte GV-R695OC-1GD dodatkowo został przez nas wyróżniony. Cena Gigabyte GV-R695OC-1GD to obecnie (koniec stycznia 2012) wydatek rzędu 1050zł (choć można dostać ją już poniżej 1000zł, ruchy na walutach mają duży wpływ na obecną cenę), zaś Sparkle Calibre X 560 Ti DF obecnie nie jest dostępny w Polsce, lecz jego cena i kart innych producentów podkręconych 560 Ti nie powinny przekroczyć kwoty konkurenta.

· · · Sprawdź ceny kart graficznych w ofercie sklepu · · ·

Plusy i minusy Gigabyte GV-R695OC-1GD

Plusy i minusy Calibre X 560 Ti DF


poprzednia strona (Pobór mocy, temperatury)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test GPU ~1000zł - Radeon HD 6950 OC vs GeForce GTX 560Ti OC
 
 » Technikalia
 » Sparkle Calibre X 560 Ti DF
 » Gigabyte GV-R695OC-1GD
 » Testy
 » Pobór mocy, temperatury
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

GIGABYTE Polska      GIGABYTE Polska

SPARKLE Polska      SPARKLE Polska