Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Recenzja obudowy Fractal-Design Define R3 @ maty bitumiczne
    

 

Recenzja obudowy Fractal-Design Define R3 @ maty bitumiczne


 Autor: DYD | Data: 06/04/11

Na zewnątrz

     
Opakowanie (kliknij, aby powiększyć)

     
Wyposażenie (kliknij, aby powiększyć)

     
Wyposażenie (kliknij, aby powiększyć)

Na początek kilka słów o wyposażeniu jakie otrzymujemy wraz z obudową Define R3. Szwedzki producent oferuje zestaw śrub i elementów montażowych, a dzięki rozpisce obrazkowej na opakowaniu, nie będzie problemów z ich wykorzystaniem i odpowiednim umiejscowieniem. Przy wyposażaniu obudowy w komponenty zdarza się czasem sytuacja, że nie wiemy których konkretnie śrub użyć np. do zamocowania płyty głównej. Tutaj dzięki wspomnianej rozpisce tego problemu nie będzie. Oprócz podstawowych elementów wyposażenia, o których wcześniej wspomniałem, znajdziemy także zaślepkę 5,25 cala, która posiada także slot na urządzenie typu 3,5 cala (np. czytnik kart pamięci) oraz jeden potencjometr do regulacji obrotów wiatraków z możliwością połączenia trzech wiatraków z 3-pinowymi złączami. Sam potencjometr mocowany jest niestety tylko z tyłu, zaś zasilany jest poprzez złącze molex. W zestawie znalazło się też kilka spinaczy do kabli.

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
Ochronna folia na przednim panelu drzwiczek (kliknij, aby powiększyć)

Po wyjęciu obudowy z kartonu pierwsze wrażenie jakie się nasuwa to duże stonowanie, elegancja i brak nieregularnych kształtów. Design jest oszczędny i klarowny, nie ma okien z plexi, komicznych wstawek, przód jest cały zasłonięty drzwiczkami. Jak ktoś lubi święcące akcenty i możliwość zewnętrznego moddingu nie ma czego tutaj szukać. Tu ma być spokojnie, elegancko i cicho. No ale po kolei. Że jest elegancko i spokojnie już wiemy. Testowana obudowa posiada srebrne, jednolite drzwiczki wykonane ze szczotkowanego aluminium, zaś cała reszta jest czarna. No poza tylnymi zaślepkami slotów, które uznano że ładnie wyjdą w bieli - kolor, rzecz gustu, z uwagi że są umiejscowione z tyłu nie ma to większego znaczenia wizualnego. Lewa ściana obudowy posiada wycięcie na wiatrak. Podobne wycięcia znajdziemy także na górze (sztuk dwa) oraz na spodzie (tudzież sztuk dwa). Na spodzie pod wycięciem miejsca dla zasilacza, znajduje się łatwo wyjmowalny filtr przeciwkurzowy.

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

W górnej części umiejscowiono wyjścia audio, dwa wyjścia USB2.0, jedno E-Sata oraz okrągły włącznik zasilania. Przycisk reset z początku trudny jest do zlokalizowania, znajduje się on za frontowymi drzwiczkami. Obudowa nie posiada diody LED dla pracy dysków, jest tylko delikatne niebieskie podświetlanie przycisku zasilania. Z tyłu znajdziemy łącznie cztery otwory na ewentualnie chłodzenie wodne. Z przodu po otwarciu drzwiczek, które niestety otwierają się tylko w lewą stronę ukażą się nam dwa miejsca na urządzenia 5,25 cala oraz miejsca na dwa wiatraki 12 cm. Po naciśnięciu zasłony przednich wiatraków można dostać się do siateczki, na której zbiera się kurz, dzięki czemu mamy łatwy dostęp do oczyszczania filtrów z kurzu. Warto wspomnieć, że w standardowym wyposażeniu są dwa wiatraki 12 cm, jeden z tyłu, drugi z przodu. Przy okazji przednich drzwiczek, widać na ich wewnętrznej stronie obicie z mat bitumicznych. To pierwszy znak, że obudowa została wytłumiona, pozostałe elementy wyposażone w maty bitumiczne zobaczymy przy opisie środka obudowy.

     
(kliknij, aby powiększyć)

     
(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja obudowy Fractal-Design Define R3 @ maty bitumiczne
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Na zewnątrz
 » W środku
 » Wyposażenie, pomiary i komentarze
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »