Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test pamięci Pendrive 16GB USB2.0 - 12 modeli
    

 

Test pamięci Pendrive 16GB USB2.0 - 12 modeli


 Autor: DYD | Data: 14/12/10

Test pamięci Pendrive 16GB USB2.0 - 12 modeliPamięci flash w technologii USB2.0 jeszcze jakiś czas będą istniały na rynku, z tego względu, iż ceny urządzeń w nowej technologii wciąż są wysokie, zaś użytkownicy w większości nie mają jeszcze możliwości skorzystania z USB 3.0. W artykule zrobiliśmy przegląd kilkunastu pendrive'ów USB2.0 o pojemności 16 GB biorąc na warsztat modele takich producentów jak Transcend, Verbatim, Kingston, OCZ, Patriot, Silicon Power, PQI. Wykonaliśmy przede wszystkim pomiary rzeczywiste sprawdzając, który z pendrive'ów okaże się liderem wydajności. PS. Jeśli dostaniemy kolejne modele do testów, artykuł zostanie zaktualizowany.

Transcend JetFlash 620

Design: JetFlash 620 to lekki, plastykowy pendrive, w kwestii designu niczym specjalnym się nie wyróżniający. Białego koloru obudowa ma kolorową wstawkę przy wtyku USB - w modelu 16GB w kolorze zielonym. Stick posiada w obudowie otwór na zawieszenia cienkiej zaczepki. Pendrive podczas pracy podświetlany jest poprzez małą, niebieską diodę.

Właściwości użytkowe: Obłe kształty płaskiej i niewielkiej obudowy sprawiają, że pendrive dobrze leży w ręku. Plastykowa obudowa ma tendencję do delikatnego łapania rysek. Zatyczka wtyku schodzi lekko, zaś sam wtyk wchodzi w port USB łagodnie, bez oporu. Pamięć flash do testów przybyła bez opakowania, więc nie wiadomo, czy posiada jakieś dodatkowe elementy wyposażenia.

Oprogramowanie: Ten model pochodzi z linii Hi-Speed i wyposażony jest w dodatkową partycję, na której znajduje się oprogramowanie do szyfrowania danych w standardzie AES (Advanced Encryption Standard). Oprogramowanie JetFlash SecureDrive pozwala na utworzenie na pendrivie prywatnej chronionej hasłem strefy. Aplikacja umożliwia częstą zmianę hasła, by poufne dane nie znalazły się w rękach hakerów, zbyt ciekawych znajomych lub członków rodziny. Dodatkowo, ze strony producenta można pobrać darmowe oprogramowanie JetFlash Elite. Dzięki niemu pendrive może być używany jako klucz do logowania się na konta mailowe lub do tymczasowego zamykania komputera.

Ocena za design i właściwości użytkowe: 6.1 / 10

Cena ( XII / 2010r ) ~130zł

  
Transcend JetFlash 620 16GB (kliknij, aby powiększyć)

  
Transcend JetFlash 620 16GB (kliknij, aby powiększyć)

  
Transcend JetFlash 620 16GB (kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Transcend JetFlash 620)    -   następna strona (Verbatim Executive Secure i PinStripe)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test pamięci Pendrive 16GB USB2.0 - 12 modeli
 
 » Transcend JetFlash 620
 » Verbatim Executive Secure i PinStripe
 » Kingston DataTraveler Locker i 410
 » OCZ Rally 2 i ATV
 » Patriot RAGE, Xporter XT Boost, BOLT
 » Silicon Power Unique 530
 » PQI Cool Drive U339
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »