Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test pamięci Pendrive 16GB USB2.0 - 12 modeli
    

 

Test pamięci Pendrive 16GB USB2.0 - 12 modeli


 Autor: DYD | Data: 14/12/10

Verbatim Executive Secure i PinStripe


Verbatim Executive Secure

Design: Napęd z serii USB Store 'n' Go o nazwie Executive Secure posiada plastykową obudową w kolorze czarnym oraz możliwość wsuwania i wysuwania złącza USB. Tego typu rozwiązanie nie wymaga zatyczki - wystarczy przesunąć biały przycisk w przód/tył aby wykonać tą czynność. Jakość plastyku obudowy nie budzi zachwytu. Dość spory otwór na sticku daje możliwość powieszenia go na smyczy lub doczepienia breloku. Pendrive podczas pracy podświetlany jest poprzez jasną diodę. Zapakowany jest w plastykowy blister i nie posiada żadnego dodatkowe wyposażenia.

Właściwości użytkowe: Lekko skośne kształty obudowy sprawiają, że pendrive w miarę dobrze leży w dłoni. Jakość wykonania plastykowej obudowy jak już wcześniej wspominałem pozostawia pewien niesmak. Wysuwalny wtyk działa poprawnie, jednak podczas podłączania sticka do portu USB czasem możemy niechcący samoczynnie schować wtyk.

Oprogramowanie: Executive Secure zapewnia szyfrowanie sprzętowe za pomocą 256-bitowego systemu AES (Advanced Encryption Standard) oraz zintegrowaną funkcję ochrony hasłem na dysku USB. Gwarantuje to przechowywanie i przenoszenie danych poufnych bez obawy o hacking ani ich utratę. Napęd wyposażony w wiele funkcji zabezpieczających, włącznie z wprowadzeniem hasła, algorytmem haszowania hasła oraz odpornym na hackowanie wpisywaniem hasła, która to funkcja usuwa dane z urządzenia w razie 20 nieudanych prób uzyskania dostępu. Wykorzystano tutaj soft V-Secure.

Ocena za design i właściwości użytkowe: 5.9 / 10

Cena ( XII / 2010r ) ~? zł


Verbatim Executive Secure 16GB (kliknij, aby powiększyć)


Verbatim Executive Secure 16GB (kliknij, aby powiększyć)


Verbatim Executive Secure 16GB (kliknij, aby powiększyć)


Verbatim Executive Secure 16GB (kliknij, aby powiększyć)Verbatim PinStripe

Design: Napędy PinStripe (seria USB Store 'n' Go) firmy Verbatim są wyposażone w chowane złącze chroniące interfejs USB, gdy nie jest on używany. Nie zastosowano tutaj przesuwalnego przycisku jak w powyższym modelu, lecz wykorzystano przesuwny element obudowy. Obudowa jest w całości w kolorze czarnym, lecz dla chętnych są wersję w wyszukanych barwach kolorystycznych (słoneczny żółty, eukaliptusowy zielony, gorący różowy, karaibski niebieski oraz wulkaniczny pomarańczowy). Obudowa jest dość toporna, ale niewielkie gabaryty i dobrej jakości plastyk sprawiają dobre wrażenie. Pendrive podczas pracy nie jest podświetlany. Zapakowany został w plastykowy blister i nie posiada żadnego dodatkowe wyposażenia.

Właściwości użytkowe: Verbatim PinStripe dobrze leży w dłoni, przesuwalny element obudowy działa sprawnie, wygodniej niż w modelu powyżej. Wtyk sticka wchodzi w port USB łagodnie, bez oporu.

Oprogramowanie: Stick posiada prosty soft o nazwie EeasyLock w wersji trialowej. Wersja testowa oprogramowania EeasyLock zapewnia podstawową ochronę hasłem danych znajdujących się na pamięci flash.

Ocena za design i właściwości użytkowe: 6.3 / 10

Cena ( XII / 2010r ) ~99zł

  
Verbatim PinStripe 16GB (kliknij, aby powiększyć)

  
Verbatim PinStripe 16GB (kliknij, aby powiększyć)


Verbatim PinStripe 16GB (kliknij, aby powiększyć)

  
Verbatim PinStripe 16GB (kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test pamięci Pendrive 16GB USB2.0 - 12 modeli
 
 » Transcend JetFlash 620
 » Verbatim Executive Secure i PinStripe
 » Kingston DataTraveler Locker i 410
 » OCZ Rally 2 i ATV
 » Patriot RAGE, Xporter XT Boost, BOLT
 » Silicon Power Unique 530
 » PQI Cool Drive U339
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »