Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Test pamięci Pendrive 16GB USB2.0 - 12 modeli
    

 

Test pamięci Pendrive 16GB USB2.0 - 12 modeli


 Autor: DYD | Data: 14/12/10

Patriot RAGE, Xporter XT Boost, BOLT


Patriot RAGE

Design: Patriot RAGE wykonany jest z dobrej jakości plastyku. Czarno-czerwona obudowa posiada drapieżny duży logotyp XT. Stick jest dość szeroki, lecz krótki. Matowe wykończenie obudowy sprawia dobre wrażenie i wydaje się ona dość wytrzymała. Pendrive nie posiada klasycznej zatyczki, lecz przesuwna obudowę. Podczas pracy pendrive podświetlany jest delikatnie czerwoną diodą. Zapakowany został w plastykowo-tekturowy blister.

Właściwości użytkowe: RAGE względnie poprawnie leży w dłoni, choć jego nietypowy kształt powoduje pewien delikatny dyskomfort. Dość szeroka obudowa w pewnych sytuacjach może lekko utrudniać poprawne włożenie (przy kilku wąsko ułożonych złączach USB). Otwór na sticku daje możliwość powieszenia go na smyczy lub doczepienia breloku. Dioda delikatnie świeci podczas pracy. Wtyk sticka wchodzi w port USB łagodnie, bez oporu.

Ocena za design i właściwości użytkowe: 7.1 / 10

Cena ( XII / 2010r ) ~99 zł


Patriot RAGE 16GB (kliknij, aby powiększyć)


Patriot RAGE 16GB (kliknij, aby powiększyć)


Patriot RAGE 16GB (kliknij, aby powiększyć)


Patriot RAGE 16GB (kliknij, aby powiększyć)Patriot Xporter XT Boost 200X

Design: Xporter XT Boost 200X wyposażony jest w gumową, trwałą obudowę, która sprawia wrażenie pancernej. Guma jest na tyle solidna, iż pendrive odporny jest na wiele przykrych zdarzeń. Dane na nim zapisane będą bezpieczne nawet przy kontakcie z wodą, przy upadku z wysokości czy silnych wstrząsach. Kształt sticka jest dość toporny. Obudowa jest w kolorze czarnym, z wyżłobionymi czerwonymi oznaczeniami. Zatyczkę po zdjęciu można założyć na tył pendrive'a. Podczas pracy podświetlany jest na niebiesko (mała dioda). Zapakowany został w plastykowo-tekturowy blister.

Właściwości użytkowe: Stick jest dość gruby i będzie leżał przyjemnie w większych dłoniach. Na pewno sprawdzi się w plenerze i ciężkim terenie. Dość spory otwór na sticku daje możliwość powieszenia go na smyczy lub doczepienia breloku. W zestawie jest tylko pendrive. Zdejmowanie gumowej nakładki z pendrive'a nie sprawia kłopotu. Wtyk sticka wchodzi w port USB z lekkim oporem.

Ocena za design i właściwości użytkowe: 6.5 / 10

Cena ( XII / 2010r ) ~110 zł


Patriot Xporter XT Boost 200X 16GB (kliknij, aby powiększyć)


Patriot Xporter XT Boost 200X 16GB (kliknij, aby powiększyć)


Patriot Xporter XT Boost 200X 16GB (kliknij, aby powiększyć)


Patriot Xporter XT Boost 200X 16GB (kliknij, aby powiększyć)


Patriot BOLT

Design: Patriot BOLT wykonany jest z dobrej jakości materiału, wykorzystano tutaj aluminium i elementy plastykowe. Czarna obudowa dobrze współgra z pomarańczowymi plastykami. Płaska obudowa sprawia wrażenie wytrzymałej. Podczas pracy pendrive podświetlany jest dużą, czerwoną diodą. Zapakowany został podobnie jak pozostałe Patrioty w plastykowo-tekturowy blister.

Właściwości użytkowe: BOLT bardzo przyjemnie trzyma się w dłoni. Zatyczką manewruje się jak należy i nie ma z nią problemów. Dość spory otwór na sticku daje możliwość powieszenia go na smyczy lub doczepienia breloku. Dioda dość mocno świeci podczas pracy. Wtyk sticka wchodzi w port USB łagodnie, bez oporu.

Oprogramowanie: Pendrive posiada na zaszytej partycji widocznej jako dodatkowy napęd włąsne oprogramowanie, które zapewnia szyfrowanie sprzętowe za pomocą 256-bitowego systemu AES (Advanced Encryption Standard). Poprzez funkcję ochrony hasłem możemy cały lub część dysku USB zabezpieczyć hasłem. Po wpisaniu 10 błędnym prób, pendrive automatycznie usunie i sformatuje dane z pamięci flash.

Ocena za design i właściwości użytkowe: 8.1 / 10

Cena ( XII / 2010r ) ~110 zł


Patriot BOLT 16GB (kliknij, aby powiększyć)


Patriot BOLT 16GB (kliknij, aby powiększyć)


Patriot BOLT 16GB (kliknij, aby powiększyć)


Patriot BOLT 16GB (kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test pamięci Pendrive 16GB USB2.0 - 12 modeli
 
 » Transcend JetFlash 620
 » Verbatim Executive Secure i PinStripe
 » Kingston DataTraveler Locker i 410
 » OCZ Rally 2 i ATV
 » Patriot RAGE, Xporter XT Boost, BOLT
 » Silicon Power Unique 530
 » PQI Cool Drive U339
 » Testy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »