Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test porównawczy 14 pamięci pendrive USB3.0 o pojemności 32 i 64GB
    

 

Test porównawczy 14 pamięci pendrive USB3.0 o pojemności 32 i 64GB


 Autor: DYD | Data: 01/03/13

Kingston HyperX 64GB

Pendrive Kingston HyperX o pojemności 64GB należy do rodziny DataTraveler, czyli pamięci USB do użytku osobistego. Pamięci HyperX występują jedynie w pojemnościach o dużych rozmiarach - model 64GB to najniższy członek tej serii, a dodatkowo występują także wersje 128 i 256GB. Kingston pozycjonuje więc serię HyperX wysoko, pomijając modele 32GB oraz popularne obecnie 16-ki. Pamięć flash DataTraveler HyperX wyposażono w wysokiej prędkości kontroler 8-kanałowy, umożliwiający uzyskanie prędkości przesyłania danych na poziomie interfejsu USB 3.0 (info producenta). Opakowanie producenta informuje o odczycie na poziomie 225MB/s oraz zapisie 135MB/s, oczywiście przy kontrolerze USB3.0.

Pendrive producent dostarcza zapakowany w plastykowy blister. Rozpakowanie blistra niby błaha sprawa, jednak producenci pamięci flash często pakują swoje urządzenia w tak zmyślny sposób, że trzeba się trochę namęczyć, aby sprostać temu zadaniu. W przypadku HyperX z dostaniem się do środka nie ma większego problemu - wystarczy przeciąć górę opakowania, aby nasz blister rozłożył się na dwie części. Wewnątrz oprócz samej pamięci Kingston HyperX 64GB znajdziemy ulotkę producenta oraz mini zawieszkę do pamięci, tradycyjnie dołączaną do pamięci Kingstona.

 
(kliknij, aby powiększyć)

 
(kliknij, aby powiększyć)

 
(kliknij, aby powiększyć)

 
(kliknij, aby powiększyć)

 
(kliknij, aby powiększyć)

Sama pamięć to tradycyjny paluch o lekko zadziornym wyglądzie. Pomimo dość grubej linii, pendrive jest lekki i dobrze leżący w dłoni. Posiada ręcznie zdejmowaną zatyczkę wtyku USB (wtyk jest tradycyjnie w kolorze niebieskim, dotyczy to wszystkich pamięci flash w standardzie USB3.0), zaś z drugiej strony posiada szerokie oczko do przymocowania np. smyczy. Zatyczka z portu schodzi precyzyjnie i lekko, jednak trzeba ją tylko chwycić w odpowiednim miejscu, aby sprawnie zeszła z wtyku. Dodatkowo zatyczkę możemy umieścić z drugiej strony sticka, co uchroni zatyczkę przed możliwym jej zgubieniem. Dwukolorowa obudowa pamięci HyperX posiada dobrej jakości plastyk z matowym pokryciem, dzięki czemu nie ma widocznych na nim odcisków palców. Materiał obudowy jest odporny na zadrapania, więc drobne otarcia nie powinny wpływać negatywnie na stan pamięci. Pracę pamięci sygnalizuje niebieska dioda.

Z dodatkowych wrażeń z użytkowania pamięci flash HyperX, napotkałem pewien problem z jednym modelem biznesowego notebooka Lenovo Thinkpad 13,3 cala, który wyposażony został na lewej krawędzi w dwa sloty USB3.0. Feralna okazała się konstrukcja owej krawędzi, albowiem jej wystająca krawędź skutecznie uniemożliwiała poprawne włożenie (do końca) pendrive'a do gniazda USB3.0. Nie wiadomo kogo winić za taki układ, czy producenta notebooka, czy Kingstona za grubość pamięci - warto jednak pamiętać, że takie niemiłe kwiatki mogą się zdarzyć. W takiej sytuacji jedynie odpowiedni przedłużacz USB3.0 naprawił by szkody. Standardowe przedłużacze USB2.0 nie działają w trybie USB3.0.

   
Niedopasowanie kształtu pamięci i krawędzi notebooka... (kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test porównawczy 14 pamięci pendrive USB3.0 o pojemności 32 i 64GB
 
 » Co znalazło się w koszyku testera?
 » Kingston HyperX 64GB
 » SanDisk Extreme 64GB
 » Verbatim Store'n'Go 64GB
 » Patriot Supersonic Magnum 64GB
 » Mach Xtreme MX-FX 64GB i 32GB
 » Toshiba TransMemory EX 32GB
 » Goodram Speed 32GB
 » Zalman U3M32SLC 32GB
 » Adata Superior S102 Pro 32GB
 » Patriot Supersonic Boost XT 32GB
 » Patriot Supersonic Express 32GB
 » Mach Xtreme MX-ES 16GB
 » Platforma i procedura testowa
 » Testy porównawcze pamięci flash USB3.0
 » Testy NTFS, exFAT i FAT32
 » Test kontrolera USB3.0: Intel kontra NEC
 » Podsumowanie i ceny
 » Aktualizacja 1: Silicon Power Marvel M60 32GB Test
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »