Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test Radeon HD 4770 - AMD stawia kropkę nad i
    

 

Test Radeon HD 4770 - AMD stawia kropkę nad i


 Autor: KamilM | Data: 19/05/09
     

Podkręcanie, temperatury, pobór mocy

Podkręcanie

W dniu przeprowadzania testów kartę Radeon HD 4770 obsługiwała tylko funkcja OverDrive dostępna w sterownikach Catalyst, przez co nie mieliśmy pełnej swobody w podnoszeniu taktowania. Stabilność badaliśmy w 3DMarkach oraz kilku grach (CoD4, Crysis, STALKER, RaceDriver: Grid). Poniżej wyniki naszych prób podkręcania oraz rezultaty w wybranych tytułach 3D.

Podkręcanie zakończyło się na wartościach 830/850 MHz, czyli dokładnie tyle, na ile pozwalają suwaki w OverDrive. Karta nie przejawiała żadnych oznak niestabilności, a z tego co można znaleźć w Sieci, HD 4770 osiągają na rdzeniu około 850-870 MHz i nawet 1100 MHz na pamięciach. To czyni całkiem niezłego killera, za stosunkowo niewielkie pieniądze. Nawet już nasze wyniki pokazują, że po niezbyt dużym overclockingu karta zbliżyła się wydajnością do podkręconego HD 4850.

Temperatury

Temperaturę odczytywaliśmy przy pomocy programu RivaTuner. "Spoczynek", to praca w systemie operacyjnym przy otworzonych programach: Firefox, Foobar2000 i Konnekt. Natomiast "Obciążenie:, to zapętlony test w grze Crysis (maksymalna osiągnięta temp.). Poniżej wyniki na poszczególnych akceleratorach.

Radeon 4770 nie należy do gorących kart graficznych. Bez obciążenia temperatura rdzenia wynosiła około 50 stopni, w grach osiągaliśmy 65 stopni. Na tle konkurencyjnego GeForce 9800 GT, który również miał referencyjny system chłodzący, nowy Radeon wypada lepiej.

Pobór mocy

"Spoczynek", to praca w systemie operacyjnym przy otworzonych programach: Firefox, Foobar2000 i Konnekt. Natomiast "Obciążenie:, to zapętlony test w grze Crysis (średnie wartości). Poniżej wyniki na poszczególnych akceleratorach.

Radeon HD 4770 jest wyjątkowo oszczędny jeśli chodzi o pobór energii. Nasza platforma testowa wraz nowym Radeonem pobierała w trybie spoczynku zaledwie 100 W. Natomiast pod możliwie maksymalnym obciążeniem, miernik wskazywał 200 W. Ponownie Radeon 4770 prezentuje się lepiej niż konkurent - GF 9800 GT, który pobiera trochę więcej energii, choć różnice nie są powalające.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Radeon HD 4770 - AMD stawia kropkę nad i
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Radeon HD 4770 512 MB
 » Testy
 » Podkręcanie, temperatury, pobór mocy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »