Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test Radeon HD 4770 - AMD stawia kropkę nad i
    

 

Test Radeon HD 4770 - AMD stawia kropkę nad i


 Autor: KamilM | Data: 19/05/09
     

Podsumowanie

Mamy nowego lidera w segmencie akceleratorów graficznych 400-500 zł. Radeon HD 4770 wykazał się pod wieloma względami lepszą konstrukcją niż GeForce 9800 GT, który jak dotąd był raczej niepokonany w swojej cenie. Radeon 4770 przewyższył go nie tylko w wydajności w grach, gdzie jego przewaga jest wyraźna, ale również pod względem poboru energii, jak i niższych temperaturach. Po premierach nowych układów graficznych, często wszyscy wyczekiwaliśmy na zmienione chłodzenie, bo te referencyjne było głośne. Przy Radeonie HD 4770 ta sytuacja nie występuje, bo standardowy cooler pracuje komfortowo.

Jeszcze kilka słów na temat samej wydajności. Idealny tryb dla nowego Radeona, to rozdzielczość 1280x1024. HD 4770 zapewnia wówczas optymalne warunki do zabawy w najnowsze gry (no, może poza wyjątkowo wymagającym Stalkerze). GeForce 9800 GT ustąpił w grach, ale czy bardzo? Zależy od danego typu gry, czy nawet miejsca, w którym sprawdzamy ilość wyświetlanych klatek/s. Nie mniej jednak kupując nowy układ graficzny za kwotę 420-450 zł, to Radeon 4770 wydaje się być lepszą (wydajniejszą i nowocześniejszą) konstrukcją. Na osłodę jeszcze trzeba wymienić obsługę DirectX 10.1. Ponadto jak się dobrze przyjrzeć, to nowość AMD zagraża modelowi HD 4850. W naszych testach mieliśmy podkręconą wersję tego układu, przez co różnice pomiędzy 4850 a 4770 są widoczne. Ale na rynku wiele jest modeli ze standardowymi trybami pracy, i tutaj różnice zacierają się.

Ze względu, że premiera miała miejsce kilka dni temu, to pierwsze partie kart zdążyły już trafić do sklepów. Ceny są jak na razie takie, jakie zapowiadało AMD. Nie ma problemu ze znalezieniem HD 4770 w cenie 430 zł. Jak zwykle dużo zależy od kursu walut, jeśli nasza polska złotówka nie będzie słabnąć, można liczyć na spadki cen, nawet poniżej 400 zł. A wówczas może to być hit, którym zainteresować może się każdy, kto szuka nie wydajnego akceleratora za rozsądne pieniądze.

Nasza redakcja zdecydowała się na przyznanie znaczka "Wyróżnienie", ze względu na przewagę technologiczną oraz wydajnościową nad konkurentem - 9800 GT. Polecamy!


poprzednia strona (Podkręcanie, temperatury, pobór mocy)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test Radeon HD 4770 - AMD stawia kropkę nad i
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Radeon HD 4770 512 MB
 » Testy
 » Podkręcanie, temperatury, pobór mocy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

AMD Polska      AMD Polska

Sklep komputerowy Reactor.Pl      Sklep komputerowy Reactor.Pl