Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja Antec GX700 - militarna obudowa dla gracza
    

 

Recenzja Antec GX700 - militarna obudowa dla gracza


 Autor: DYD | Data: 03/05/13

Militarny design GX700

Po wyciągnięciu GX700 z szarego pudła pierwsze wrażenie, które się nasuwa to dość nieduży ciężar obudowy - lekko powyżej 6kg ma się nijak do np. 10kg obudowy Antec P280. Drugie wrażenie, dość nieprzyjemne, przy chwyceniu jej z tyłu w miejscu otworu na panel i/o płyty, czuć nieprzyjemne kłucie w palce - blacha z tyłu jest dość cienka i mimo że nie ma ostrych krawędzi, powoduje ból w dłoni. Wizualnie pierwsze co rzuca się w oczy to oczywiście odważny front obudowy, z czterema stalowymi zaślepkami slotów 5.25 cala oraz umieszczonym poniżej pokaźnym grillem z blaszką zawierającą logo firmy i model obudowy (trochę nawiązuje do wojskowych nieśmiertelników). Tył obudowy jest w miarę klasyczny - mamy dolny otwór na zasilacz, dwa otwory na okablowanie np. do chłodzenia wodnego oraz wyjście na jeden wentylator 120 mm, który jest zamontowany w standardzie. Nietypową mamy za to plastikową zapinkę dla kart rozszerzeń, do niej jeszcze wrócimy. Lewa i prawa strona obudowy jest już bardzo typowa, panel lewy ma możliwość montażu wentylatora 120 mm.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

U góry jest interesująco. Po pierwsze widać prześwitujące dwa wentylatory 140 mm, który wydmuchiwać będą ciepłe powietrze z obudowy. Dobrze to wróży, gdyż identyczne chłodzenie zastosowano w P280 i sprawdziło się doskonale. Przód góry jest ekstrawagancki - oczywiście w stylu militarnym mamy plastikową klapkę, po otwarciu której pokaże nam się ... nie przycisk odpalający rakiety ;-) , ale trójstopniowy przełącznik wentylatorów. Ma on trzy tryby pracy - wysokie obroty, niskie oraz wyłączone, co jest warte odnotowania. Obok przełącznika mamy dwa porty USB2.0 i dwa USB3.0, oraz dwa złącza audio. Zarówno przycisk jak i porty zamontowano na zielonych przynitowanych blachach.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Spójrzmy teraz na spód obudowy. Oczywiście mamy tam nogi obudowy, dość wysokie bo blisko 20 mm, jednak wykonane w całości ze słabej jakości plastiku. Z takimi nogami obudowa ślizga się po powierzchni i ma słabą stabilizację. Nie bardzo przystoi markowej obudowie od kanadyjskich designerów Anteca, kosztującej nie małe pieniądze, dawać takie liche odnóża. Na poprawę spodu mamy łatwo wyciągany filtr przeciwkurzowy przy wylocie wentylatora zasilacza, który wyłapuje zanieczyszczenia. Wyciągany jest do tyłu, ale że nie jest tak długi jak w modelach Nanoxia czy Fractal Design nie powinno być to kłopotliwe. Od spodu mamy też uchwyt, jeśli chcielibyśmy zdjąć cały przedni panel - wystarczy chwycić go i podważyć do góry, wówczas schodzi bez obaw.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Wróćmy teraz jeszcze do przedniego panelu. Po środku znajdziemy od lewej strony duży, klasyczny włącznik zasilania, obok którego znajdują się dwie diody (czerwona i zielona) od zasilania i pracy dysków, nawiązująca do obudów z komputerów AT 286 czy 386. Dla sympatyków starych pecetów będzie nutka nostalgii. Po prawej stronie mamy przycisk reset.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Poniżej przycisków jest przykręcony czterema śrubami przedni, stalowy grill, który chowa pod sobą filtr przeciwkurzowy. Żeby się do niego dostać trzeba odkręcić wspomniane śruby. Po za tym, że trzeba się chwilkę nakręcić i nie ma jakiegoś bardziej szybkiego dostępu do filtra, to wspomniane elementy wykonano solidnie, zarówno blaszany grill jak i sam filtr. Z przodu jest możliwość montażu opcjonalnego chłodzenia, w postaci dwóch wentylatorów 120 mm, montowanych od wewnątrz obudowy.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Wspominałem o rzucających się w oczy blaszanych zaślepkach. Są one w prosty sposób przytrzymywane łącznie przez osiem klamr, które można od zewnątrz uchylić i dzięki temu wyjąć zaślepkę. Niby proste i fajne rozwiązanie, ale wykonanie nie do końca udane. Trzeba bowiem bardzo precyzyjnie daną zaślepkę zamontować, inaczej może ona łatwo wpaść do środka obudowy, co jest bardzo irytujące, zwłaszcza że to blacha ociera się blachę. System ten wymaga precyzyjnego dopasowania i jeśli tylko zabraknie kilku części milimetrów zaślepce, będzie nam ona co chwila wypadać ze swojego miejsca.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)









Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja Antec GX700 - militarna obudowa dla gracza
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Militarny design GX700
 » Wnętrze GX700
 » Ładujemy komponenty
 » Test temperatur Antec GX700
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »