Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja (wideo) obudowy Nanoxia Deep Silence 2
    

 

Recenzja (wideo) obudowy Nanoxia Deep Silence 2


 Autor: DYD | Data: 15/04/13

Podsumowanie

Pora podsumować czas spędzony z nową obudową. Podobnie jak z poprzedniczką z firmy Nanoxia, tak i w tym przypadku obudowa sprawia bardzo pozytywne wrażenie przy jej użytkowaniu. Konstrukcja Deep Silence 2 mocno czerpie ze swojej starszej siostry, jednak zastosowano w niej trochę inne rozwiązania. W DS2 nie ma górnego powietrznego komina, zrezygnowana z ruchomych koszyków oraz podwójnych drzwi. Jest za to prosta, sztywna konstrukcja z naciskiem na przestronne wnętrze i prawie pełne wytłumienie. Poprawna jakość wykonania i obszerne wnętrze dają swobodę przy montażu - kompletowanie w jej wnętrzu komponentów o dużych gabarytach nie będzie stanowić żadnego kłopotu. Przede wszystkim wielbiciele chłodzenia cieczą powinni być zadowoleni, bo zarówno miejsca w środku, jak i odpowiednich rozwiązań do montażu radiatora wewnątrz obudowy nie zabranie. Można jedynie mieć trochę pretensji do niezbyt precyzyjnego umocowania bocznych paneli, które z obudowy schodzą przy użyciu dość sporej siły. Także spasowanie przedniej zaślepki 5.25 cala (z otworem na 3.5 cala) powinno zostać poprawione, zwłaszcza że to już po raz drugi się powtarza.

Podobnie jak w modelu DS1, tak i w tej obudowie mamy zastosowane w standardzie maty bitumiczne. Zarówno boczne panele, przód obudowy, jak i góra zostały pokryte różnego typu obiciami, których zadaniem jest tłumienie hałasu. Dzięki temu Deep Silence 2 pracuje niemal bezgłośnie przy minimalnych obrotach wentylatorów, zaś przy maksymalnych również hałas nie jest męczący. Uzyskiwane temperatury podzespołów przy maksymalnych obrotach były na dobrym poziomie. Gorzej było przy niskiej wartości pracy wentylatorów, tutaj DS2 się nie popisała. Z uwagi, że coolery pracują z niskimi wartościami obrotów, a obudowa jest wyjątkowo długa i mocno wyciszona, to przepływ powietrza nie jest zbyt wydajny. Przy wytężonej pracy komputera, można łatwo i szybko zwiększyć obroty poprzez przedni kontroler, to udane rozwiązanie pozostało z modelu DS1.

Obudowa Deep Silence 2 zaczyna być oferowana w Polsce, jej cena wynosi około 384 zł (w Niemczech 83 Euro). Jest więc umocowana niżej cenowo, niż jej poprzedniczka, której cena wynosi 430 zł (w Niemczech 100 Euro).

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja (wideo) obudowy Nanoxia Deep Silence 2
 
 » Wstęp i specyfikacja
 » Design i wnętrze: wideorecenzja
 » Testy - porównanie z Antec P280, DS1 i Define R3
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »