Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test tabletu GoClever Tab R83.2 Mini
    

 

Test tabletu GoClever Tab R83.2 Mini


 Autor: Przemysław Rel | Data: 15/03/13
     

Podsumowanie

Muszę przyznać, że trudno było mi się rozstać z testowym egzemplarzem GoClevera R83.2. Bardzo dobra wydajność, niezły ekran i kompaktowe wymiary sprawiają, że jest to naprawdę ciekawa propozycja dla kogoś, kto nie chce kupować tabletu siedmiocalowego, ale uważa, że ~10" to już za dużo. Mamy zatem średniej wielkości ekran, ale za to większą mobilność - łatwiej schować tablet np. do plecaka, ale o tym, by ukryć go w wewnętrznej kieszeni kurtki czy marynarki trzeba już zapomnieć. Dobre spasowanie elementów - nic nie trzeszczy, przyciski są zamocowane stabilnie, nie klekoczą i łączą za każdym razem. Aluminiowy tył jest przyjemny w dotyku i nie ma mowy o wyślizgnięciu się tabletu z rąk. Niestety, jeśli nie będziemy uważać, powierzchnia rysuje się dość łatwo i szybko może wyglądać mało atrakcyjnie.

Dla wielu czytelników wadą będzie niezbyt długi czas pracy na akumulatorze, co może stanowić pewien problem jeśli postanowi się skorzystać z większej mobilności, którą dają mniejsze wymiary niż "dziesięciocalowców", ale wydaje mi się, że ponad 6 godzin przeglądania internetu przez WiFi to nie jest zły wynik. Nie będziemy mogli na jednym ładowaniu akumulatora oglądać filmów przez 8 godzin, ale... czy czas blisko 5 godzin to zły wynik, jak na baterię o pojemności 3800mAh?


(kliknij, aby powiększyć)

Do braku ładowania poprzez gniazdo USB już przyzwyczailiśmy się, jakość wbudowanego aparatu nie dziwi, a obecności modułów GPS i/lub 3G nie oczekiwaliśmy po takiej cenie.

No właśnie, 499zł - to naprawdę dobra cena za tablet, który jest po prostu bardzo dobry. Ekran o, wydawać by się mogło, idealnie dobranej rozdzielczości - 1024x768 nie jest, oczywiście, za duża (to podobnie jak z ilością dostępnej pamięci - jej nigdy za dużo ;)), ale nie jest za mała, dzięki czemu wszystko co widzimy jest zawsze czytelne, bez postrzępionych krawędzi. Duże natężenie dźwięku, dobra wydajność oraz... dioda sygnalizująca stan ładowania baterii - to wszystko składa się na urządzenie warte polecenia. Jeśli nie zapomnimy, że jest to "chińczyk" i będziemy świadomi tego, że poszczególne egzemplarze mogą delikatnie różnić się między sobą pod względem jakości wykonania, a serwis gwarancyjny często bywa przedmiotem krytyki na forach, to jest to tablet godny zainteresowania.


poprzednia strona (Test wydajności i czas pracy na akumulatorze)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test tabletu GoClever Tab R83.2 Mini
 
 » Wstęp
 » Otwieramy pudełko
 » Wrażenia z użytkowania
 » Test wydajności i czas pracy na akumulatorze
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »