Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test słuchawek Superlux HD 681 oraz Brainwavz HM3: pozory mylą
    

 

Test słuchawek Superlux HD 681 oraz Brainwavz HM3: pozory mylą


 Autor: NimnuL | Data: 20/02/13

Test słuchawek Superlux HD 681 oraz Brainwavz HM3: pozory myląProducenci słuchawek nieustannie, wręcz z uporem maniaka zasypują rynek konsumencki kolejnymi produktami. Wśród nowości trudno jest jednak znaleźć coś naprawdę piorunująco ciekawego i niezwykłego. Momentami mam wrażenie, jakby codziennie, na nowo wynajdowano koło. Pomimo tego, że w świecie audio nie ma przestoju, wydaje się, że uzyskanie lepszego rezultatu niż dotychczas jest zwyczajnie trudne. Nie oszukujmy się, wieje tu trochę nudą, a chcąc produkt dobry, musimy dzierżąc w dłoni spory plik banknotów, zwrócić się w stronę znanego producenta - specjalisty od dźwięku. Ale czy zawsze musi tak być? W dzisiejszej recenzji przedstawię Wam dwa modele słuchawek, słuchawek całkowicie od siebie różnych, choć na pierwszy rzut oka nieszczególnie ciekawych. Jak się niedługo okaże, jeden z uczestników tego testu to istna perełka, spełniająca dwa, niemal zawsze wzajemnie wykluczające się warunki: tanio i dobrze. Jeden z nich pochodzi od znanego i lubianego producenta Brainwavz, model HM3. W przeciwnym narożniku stoi egzotyczny i raczej mało znany Superlux i jego model HD 681. Zapraszam.

Słowo wstępu


Wymiary Superlux HD681

Dane techniczne Brainwavz, te na papierze, nie budzą we mnie żadnych emocji. Ot, zwykłe słuchawki ze standardowym pasmem przenoszenia, które możemy zobaczyć niemal wszędzie, prawie jak napis "Made in China". Natomiast Superlux, ha! Tu sprawa wygląda zgoła inaczej, bo HD 681 na papierze przedstawiają się spektakularnie. Pasmo przenoszenia z rozpiętością od 10 do 30 000Hz, raczej nieczęsto spotykany głośnik o średnicy 50mm oraz dość wysoka skuteczność. I to wszystko za niecałe 100zł? Na tym etapie mogę jedynie zgadywać, że to albo jakiś żart, pomyłka, że być może mamy tu do czynienia z tandetną i zakłamaną, chińską podróbką słuchawek, albo wręcz przeciwnie, ze spektakularnym hitem sezonu.

Aby namieszać w głowie jeszcze bardziej, producent informuje nas o 3 wersjach tego modelu, charakteryzującego się różnym dźwiękiem: HD 681, HD 681F (Flat) oraz HD681B (Balanced). Poniżej wykres obrazujący różnicę:

Omawiany tutaj model cechuje się celowo podbitymi tonami niskimi, wersja F ma grać bardziej płasko i naturalnie, a odmiana B ma być czymś pośrednim pomiędzy dwoma powyższymi. Trzeba przyznać, że producent zadał sobie sporo trudu, by dogodzić klientowi, mierząc jednocześnie w odbiorcę wymagającego. Przypominam ponownie, że w niektórych miejscach te słuchawki kosztują mniej niż 90zł!
Powyższe wersje różnią się też kolorami detali, w modelu F elementy czerwone zastąpione zostały białymi, a w odmianie B - szarymi.

Słowo o producentach. Zarówno Brainwavz jak i Superlux wywodzą się z Azji, ten pierwszy z Hong Kongu, a drugi z Tajwanu. Ten pierwszy swoje pole działania ograniczył wyłącznie do słuchawek, kilku modeli różnych typów. Superlux rozszerzył swoją ofertę produkując oprócz różnej maści słuchawek, również mikrofony, wzmacniacze i sporo osprzętu audio, zarówno profesjonalnego jak i tego dla Kowalskiego.

Strona producenta: www.superlux.com.tw. HD 681 znajduje się w sekcji profesjonalnego sprzętu. Brainwavz: brainwavz.pl/modele/hm3

poprzednia strona (Słowo wstępu)    -   następna strona (Strona wizualna)








Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test słuchawek Superlux HD 681 oraz Brainwavz HM3: pozory mylą
 
 » Słowo wstępu
 » Strona wizualna
 » Strona użytkowa
 » Baza do testów
 » Strona dźwiękowa
 » Słowo podsumowania
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »