Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test SSD 120GB: OCZ Solid 3, Vertex 3 i Patriot Pyro
    

 

Test SSD 120GB: OCZ Solid 3, Vertex 3 i Patriot Pyro


 Autor: phtm | Data: 03/02/12

KonkluzjaCzas na podsumowanie. Z przeprowadzonych testów wynika, że najszybszym, najbardziej wydajnym napędem w naszym teście jest SSD Vertex3 jeżeli chodzi o odczyt danych, szczególnie przy kopiowaniu plików w testach praktycznych deklasuje on swoich rywali. Przy zapisie różnice dalej występują, ale nie wszędzie i nie dla każdego będą one widoczne. Nasuwa się pytanie: skąd tak wielkie różnice? Przecież kontroler pracujący we wszystkich dyskach SSD jest taki sam, a proces technologiczny w jakim wykonane są pamięci 25 nm również jest taki sam. Postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Dyski budżetowe, a za takie uchodzą OCZ Solid3 i Patriot Pyro, posiadają na swoich płytkach drukowanych pamięci asynchroniczne, a Vertex3 jako dysk dla bardziej wymagającego odbiorcy, pamięci synchroniczne, które pokazują swoją przewagę w przeprowadzonych przez nas testach. Pewne różnice na pewno znajdują się również w oprogramowaniu firmware dysków i stąd takie wyniki. Patriot w wyższym modelu niż testowany przez nas Pyro tj. Patriot PyroSE też zastosował pamięci synchroniczne (jak OCZ w swoim dysku Vertex3) i wyniki transferów (na podstawie dostępnych publikacji) potwierdzają ich wyższość, niestety nie mogliśmy porównać tego modelu w naszym teście, więc na jego temat tylko mała wzmianka. W naszym teście drugie miejsce zajmuje dysk OCZ Solid3 i niedaleko za nim Patriot. Zatem, który dysk wybrać?

Biorąc pod uwagę aktualne ceny (za sklepem Agito.pl) tj.: Vertex3 713zł, Solid3 617zł, Pyro 590zł, to jeżeli szukamy najlepszej wydajności, a cena schodzi na drugi plan, wybór jest prosty - Vertex3. Natomiast jeżeli zależy nam na ocaleniu 100zł, lub przeznaczeniu ich na inne cele, to Solid3 jest dobrym wyborem. Oczywiście nie oznacza to, że dysk Patriot Pyro jest dużo gorszym dyskiem od Solid3.

Wszystkie z testowanych tutaj dysków spełniają założone przez nas wymagania, szybkiego dysku na system operacyjny oraz na aplikacje. Nasze dyski SSD, którym powierzymy powyższe zadanie, spiszą się w tych zastosowaniach bardzo dobrze.

Z powyższych testów możemy również wywnioskować, że technologia SSD deklasuje szybkie dyski talerzowe, których koniec zbliża się nieubłaganie.

· · · Sprawdź ceny dysków SSD w ofercie sklepu · · ·

plusy i minusy

plusy i minusy

plusy i minusy


poprzednia strona (Testy 'praktyczne')    -   następna strona (Konkluzja)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test SSD 120GB: OCZ Solid 3, Vertex 3 i Patriot Pyro
 
 » Wstęp i specyfikacja techniczna
 » Trochę o kontrolerach
 » SSD a ustawienia Windows 7
 » Bohaterowie testu SSD
 » Platforma i procedura testowa
 » Testy syntetyczne
 » Testy 'praktyczne'
 » Konkluzja
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

eXtremeMem      eXtremeMem