Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Testy playerów MP3 muzyka tam gdzie Ty
    

 

Testy playerów MP3 muzyka tam gdzie Ty


 Autor: NimnuL | Data: 20/05/05

Akumulatory

Manta według producenta powinna działaś nieprzerwanie przez 4h przy pełnym obciążeniu. Naładowanie akumulatora do pełna następuje po 2h, natomiast 70% naładowania uzyskuje się już po 1h ładowania, według danych zapisanych w instrukcji oczywiście.

Wykonałem trzy pomiary, które jednoznacznie wykazały, że Manta Horn po ładowaniu przez czas 2-2,5h działa średnio 8h i 5 minut. To czas dwukrotnie dłuższy niż przewidywany przez Mantę. Co ciekawe, 1h ładowania pozwala już na to, by odtwarzacz działał nieprzerwanie przez 3h i 50 minut. Naturalnie trzeba zdać sobie sprawę, że niewielu znajdzie się twardzieli, którzy wytrzymają 8h z muzyką odtwarzaną na pełnej głośności. Normalne użytkowanie odtwarzacza, czyli umiarkowana głośność i przeszukiwanie utworów pozwala na nieco ponad 9,5h zabawy. To dużo.

Manta po wyładowaniu akumulatora nagle się wyłącza i już nie daje się uruchomić. Gdy akumulator jest już na wyczerpaniu, 15 minut przed jego całkowitym rozładowaniem zaczyna mrugać pomarańczowy LED. Trochę małe wyprzedzenie, ale dobre i to. Szkoda, że nie usłyszymy jakiegoś dźwięku ostrzegawczego w słuchawkach. Dodam, że nawet przy bardzo mocno wyczerpanym akumulatorze nie uświadczymy zniekształceń w dźwięku czy spadku głośności odtwarzanych utworów.

Produkt LG w tym temacie prezentuje się nieco inaczej niż powyższy konkurent. Producent zapewnia o nieprzerwanej pracy urządzenia przez 12h. Akumulator dla pełnego naładowania potrzebuje zaledwie 1h i 45 minut, po czym jest w stanie działać przez 7h i 40 minut przy maksymalnym nagłośnieniu. Jednak podobnie jak w przypadku Manty, trudno jest przez cały czas atakować uszy takim hałasem. Typowe użytkowanie odtwarzacza i korzystanie z podświetlenia LCD wydłuża czas pracy do 8h i 35 minut.

Tutaj więc czas jest wyraźnie krótszy od tego podawanego przez producenta. Niemniej jednak jesteśmy w nieco bardziej komfortowej sytuacji, gdyż sposób ładowania jest bardziej uniwersalny.

Po całkowitym rozładowaniu akumulatorów odtwarzacz daje się ponownie uruchomić, ale ponowne jego wyłączenie następuje po kilku sekundach. Spadek naładowania akumulatora podobnie jak w przypadku Horna nie odbija się w żaden sposób na jakości dźwięku.

Playerek Traxdata podczas testów zasilany był akumulatorkiem Panasonic 750mAh. Według danych technicznych odtwarzacz powinien działać nieprzerwanie około 15 godzin. Tradycyjnie jednak rzeczywistość rozminęła się z danymi technicznymi. EZ Player odtwarzał muzykę nieprzerwanie przez 10h na pełnej głośności. Przeciętne użytkowanie natomiast zwiększyło trwałość akumulatora do blisko 12h. Różnice pomiędzy danymi technicznymi a rzeczywistością nie są więc tak drastyczne. W przeciwieństwie do powyższych odtwarzaczy, rozładowanie akumulatora ma wpływ na jakość dźwięku. Mniej więcej 1-1,5h przed całkowitym rozładowaniem zniekształcenia dźwięku zaczynają być zauważalne, ale tylko przy ustawieniu wzmocnienia dźwięku ma max.

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy playerów MP3 muzyka tam gdzie Ty
 
 » Na stole operacyjnym
 » Manta Horn MM205
 » LG MF-FE501
 » Traxdata EZ Player 5000
 » Akumulatory
 » Parametry
 » Transfer danych
 » Możliwości
 » Słuchawki włóż
 » I to wszystko...
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »