Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Testy playerów MP3 muzyka tam gdzie Ty
    

 

Testy playerów MP3 muzyka tam gdzie Ty


 Autor: NimnuL | Data: 20/05/05

Możliwości

O możliwościach produktu Manty nie można się rozpisać, bo nie ma o czym. Opcja odtworzenia utworów MP3 oraz przenoszenie innych danych w jej pamięci to wszystko co otrzymujemy.

Sprawa ma się inaczej w przypadku dwóch pozostałych modeli.

LG oferuje dość sporo. Poczynając od takich drobiazgów jak 10 schematów equalizatora w tym jeden własny, czy wyświetlania tagów piosenek. Jako miły dodatek występuje tu również radio. Niestety bardzo nędznie odbierające stacje. Szumy i zniekształcenia nie mają końca. Do wysłuchania wiadomości się nadaje, do niczego więcej moim zdaniem. Kolejną funkcją odtwarzacza jest dyktafon. Nagrywa on dźwięki z wbudowanego mikrofonu lub z zewnętrznego źródła z bitratem od 32 do 128kbps, a dźwięk zakodować bezpośrednio do MP3.

Oto próbka dźwięku zarejestrowanego przy pomocy mikrofonu: V001.mp3 oraz wejścia liniowego: E001.mp3. Niestety jakość nagranego materiału mnie mocno rozczarowała. Pomimo, że po tak malutkim mikrofonie nie spodziewałem się cudów, to jednak dźwięk z wejścia liniowego jest słaby. Mikrofon ma bardzo małą czułość i w zasadzie nie nadaje się do rejestrowania rozmowy prowadzonej choćby dwa metry dalej.

Dodatkowym atutem odtwarzacza LG jest fakt, że prócz plików MP3, odtwarza on również format WMA (od 8 do 48kHz) oraz co ważne, odtwarza poprawnie pliki OGG. To drugie jest miłą niespodzianką, bo format ten jest dość popularny, a odtwarzaczy które potrafią odegrać taki plik nie jest wiele.

EZ Player prezentuje się podobnie pod względem możliwości. Odtwarzacz wzbogacono funkcją radia oraz dyktafonu, tak jak to miało miejsce w odtwarzaczu LG. Tym razem jednak radio sprawuje się znacznie lepiej, bo odbiór jest stosunkowo czysty. Urządzonko to jest w stanie zapisywać dźwięk zarówno z wbudowanego mikrofonu jak i z zewnętrznego źródła dźwięku, a sygnał zapisywany jest niestety w plikach WAV w trzech trybach (8, 11 lub 22kHz).

Oto dwa sample dźwięku zarejestrowanego przy 22kHz przez mikrofon: V002.WAV oraz przez wejście liniowe: L002.WAV.

Czułość mikrofonu jest zbliżona do tego zamontowanego w LG. Jednak jakość nagrania przez wejście liniowe jest zauważalnie lepsze. Szkoda, że zapis nie jest kompresowany do MP3.

Dodatkowo EZ Player udostępnia pięć schematów dźwięku oraz możliwość nagrywania audycji z radia.

Wcześniej wspomniałem o możliwości rozbudowania pamięci poprzez włożenie karty SD lub MMC. Niestety sytuacja nie jest tak różowa jak mi się początkowo wydawało. Otóż, owszem, pamięć można rozbudować, ale po włożeniu karty pamięci nie można nic na nią skopiować. Można kopiować dane z niej na dysk komputera, ale nie odwrotnie (komunikat o zabezpieczeniu karty przed zapisem).

Wszystkie odtwarzacze w systemie widoczne są jako dodatkowy napęd, przy czym podłączenie playera Traxdaty powoduje uaktywnienie dwóch dysków (pamięć wewnętrzna i zewnętrzna).







Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy playerów MP3 muzyka tam gdzie Ty
 
 » Na stole operacyjnym
 » Manta Horn MM205
 » LG MF-FE501
 » Traxdata EZ Player 5000
 » Akumulatory
 » Parametry
 » Transfer danych
 » Możliwości
 » Słuchawki włóż
 » I to wszystko...
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »