Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test: tunery DVB-T Wiwa od HD-50 do HD-95 + Antena AN-200
    

 

Test: tunery DVB-T Wiwa od HD-50 do HD-95 + Antena AN-200


 Autor: Przemysław Rel | Data: 21/12/12

Funkcje pilota / memo control

Piloty dołączone do urządzeń różnią się między sobą dość znacznie. Wszystkie są nieduże, dobrze leżące w dłoni. Uniknięto zastosowania błyszczącego plastiku, za co należy się duży plus. W modelach HD-50 MC+, HD-95 i HD-95 MC pilot wyróżnia się nieco mniejszymi wymiarami oraz mniejszymi przyciskami, które także działają nieco inaczej. O ile pozostałe piloty mają typowe, gumowe przyciski, to tutaj mamy do czynienia z mikroprzełącznikami. Wciskając przyciski słyszymy i czujemy cichutkie kliknięcie. Już po krótkiej chwili można szybko się do tego przyzwyczaić i podczas późniejszej obsługi 'zwykłego' pilota poczuć się trochę nieswojo.


(kliknij, aby powiększyć)

Nie trzeba także z precyzją snajpera celować pilotem w czujnik podczerwieni dekodera. Znajdując się w odległości 2 metrów od urządzenia, można było je obsługiwać nawet z kąta bliskiego 90-ciu stopni.

Na koniec słów kilka o wspomnianej wcześniej funkcji Memo Control - można podsumować to krótkim stwierdzeniem: po prostu działa. Konfiguracja jest bardzo łatwa i dokładnie opisana w instrukcji oraz na pudełku. Przypisać możemy jednak tylko cztery przyciski. Wydaje się to być mało, ale... w praktyce nie potrzebna więcej. Zmiana źródła sygnału (żeby móc szybko przełączyć się między oglądaniem telewizji z tunera, a np. konsolą), głośność oraz wyłączanie telewizora. Funkcje możemy przypisywać dowolne, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by przycisk "Power" służył do wywołania zupełnie innej funkcji naszego telewizora.

Ogólnie pilot można ocenić bardzo pozytywnie, ale na szczególne wyróżnienie zasługują te dołączone do modeli HD-50 MC+ i HD-95.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test: tunery DVB-T Wiwa od HD-50 do HD-95 + Antena AN-200
 
 » Wstęp
 » O firmie Wiwa
 » Dane techiczne testowanych urządzeń
 » Wiwa HD-50, HD-50 MC i HD-50 MC+
 » Wiwa HD-80 Mini
 » Wiwa HD-90 MC
 » Wiwa HD-95, HD-95 MC
 » Antena Wiwa AN-200
 » Ustawienia i jakość odbioru
 » Timeshift, nagrywanie i odtwarzanie USB
 » Funkcje pilota / memo control
 » Antena AN-200 w działaniu
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »