Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test ultrabooka Samsung NP 530U3B-A02
    

 

Test ultrabooka Samsung NP 530U3B-A02


 Autor: DYD | Data: 08/05/12

Samsung NP 530U3B-A02 w garści

Ultrabook mieści się w niewielkim i lekkim pudełku, co od razu sugeruje, że z urządzeniem będzie podobnie. I tak też jest w istocie, Samsung NP 530U3B-A02 (w skrócie będziemy go nazywać 530U) porównując np. z 12-calowym netbookiem Asus Eee PC 1201HA dużo przyjemniej leży w rękach, jest od niego dużo cieńszy, a jednocześnie niewiele cięższy. Oczywiście nie można bezpośrednio porównywać ultrabooka z netbookiem, to inna kategoria sprzętu oraz różna półka cenowa (Samsung jest prawie trzy razy droższy od netbooka Eee PC), ale pod kątem wymiarów i wagi może być dobrym odnośnikiem. Innymi słowy, 13.3-calowy 530U to taki rozpłaszczony netbook Asusa, pod kątem gabarytów. Poniżej kilka fotek poglądowych, jak Samsung się prezentuje na tle innych komputerów przenośnych.

 

 
Porównianie Samsunga NP 530U3B-A02 (13.3") z Asus Eee PC (12") oraz Asusem UL80Vt (14")
od razu widać, które modele posiadają błyszczące matryce
(kliknij, aby powiększyć)

W wyposażeniu oprócz ultrabooka, znajdziemy płytę recovery z systemem Windows 7 Home PL wraz z aplikacjami i sterownikami Samsunga, ulotkę informacyjną, gwarancję oraz przejściówkę wizyjną dla monitora VGA. Brakuje szerszej instrukcji, gdyż nie wspomniano nigdzie, w jaki sposób dostać się do dysku twardego oraz wymiany pamięci. Do tej kwestii jeszcze powrócimy. Sam ultrabook posiada sztywną, ochronną folię umieszczoną na górnej porywie. Spójrzmy teraz jak się prezentuje w ruchu i statycznie.

   
Wyposażenie Samsunga NP 530U3B-A02 (kliknij, aby powiększyć)

Mając w garści 530U nie trudno doszukać się podobieństw do modeli konkurencji z jabłkiem w logo (np. MacBook Air). Grafitowa, płaska i opływowa obudowa notebooka daje poczucie sporej przyjemności w obcowaniu z tym modelem. Elegancji dodaje stonowany, jednolity kolor obudowy, na której z wierzchniej strony umieszczono logo producenta oraz szpecące trochę tabliczki znamionowe u spodu (można było zamieścić na wewnętrznej części pokrywy HDD i pamięci). Obudowa wykonana jest z aluminium, spód z włókna szklanego. Dzięki temu efekt "palcowania" praktycznie nie występuje. Kąt otwarcia pokrywy ultrabooka jest całkiem spory - przy ustawieniu na biurku w zupełności taki zakres wystarcza, choć przy trzymaniu Samsunga na kolanach, zakres otwarcia mógłby być troszkę szerszy. W dłoni Samsung trzyma się bardzo poprawnie, jest lekki, materiał przyjemny w dotyku, zaś płaskie i opływowe krawędzie potęgują miłe doznania w obcowaniu z tym modelem ;-)

   
(kliknij, aby powiększyć)

   
(kliknij, aby powiększyć)

   
(kliknij, aby powiększyć)

Samo otwarcie pokrywy ultrabooka, za pierwszym razem może być trochę utrudnione, gdyż ciężko "wcelować" i wyczuć miejsce służące do jej podniesienia. Mały uchwyt delikatnie wystaje poza krawędź pokrywy i trzeba chwili, aby go wyczuć. Dobrze to widać na przykładzie osób, które pierwszy raz próbują otworzyć ten model. Kolejny raz już nie ma z tym żadnego problemu. Po otwarciu pokrywy zwracają uwagę separowane klawisze klawiatury, duży touchpad oraz wąskie pionowe ramki przy matrycy. Klawisze mają miękki skok, przyjemny w dotyku, a pisanie na niej jest przyjemne i ciche. Faktura plastiku klawiszy jest gładka. Nad klawiaturą z prawej strony znajdziemy włącznik notebooka o ciekawym kształcie. Szkoda, że zabrakło podświetlania klawiatury. Pod klawiaturą znajduje się duży touchpad z dwoma klawiszami o dość wyraźnym i głośnym kliknięciu, zależnym od miejsca nacisku na klawisz. Z dodatkowych klawiszy funkcyjnych jest przycisk "Silent", który wycisza pracę wentylatorów.

   
(kliknij, aby powiększyć)

   
(kliknij, aby powiększyć)

Z lewej strony umieszczono gniazdo zasilania, otwieralne gniazdo sieci Ethernet (standardowe gniazdo LAN jest po prostu zbyt szerokie, w porównaniu do smukłej krawędzi Samsunga), złącze USB 3.0, pełnowymiarowe złącze HDMI, wspólne złącze mikrofonu i słuchawek, a na końcu lewej krawędzi mini złącze dla przejściówki VGA. Na prawej krawędzi ultrabooka znalazł się czytnik kart flashowych oraz dwa gniazda USB 2.0. Przód jak i tył nie posiada żadnych złączy, na przodzie umieszczono jedynie cztery diody LED po lewej stronie.

   
Wyposażenie Samsunga NP 530U3B-A02(kliknij, aby powiększyć)

   
(kliknij, aby powiększyć)









Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test ultrabooka Samsung NP 530U3B-A02
 
 » Specyfikacja Samsung NP 530U3B-A02
 » Samsung NP 530U3B-A02 w garści
 » Samsung NP 530U3B-A02 w działaniu
 » Samsung NP 530U3B-A02 w testach
 » Samsung NP 530U3B-A02 wnioski podsumowujące
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »