Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Test ultrabooka Samsung NP 530U3B-A02
    

 

Test ultrabooka Samsung NP 530U3B-A02


 Autor: DYD | Data: 08/05/12

Samsung NP 530U3B-A02 wnioski podsumowujące

Testowany ultrabook na pewno zachwycił pod kątem wykonania. Jakość użytych materiałów, bardzo przyjemny i stonowany design pozytywnie nastrajają użytkownika. Duża klawiatura z wygodnymi klawiszami, w połączeniu z obszernym touchpadem wykorzystującym gesty powoduje, że nawet długo praca z tym Samsungiem nie będzie męcząca. Kultura pracy wentylatora oraz możliwość całkowitego wyłączenia aktywnego chłodzenia to duży plus na wielbicieli cichych komputerów. Matowa matryca z cienkimi ramkami nie powoduje refleksów znanych z ekranów błyszczących. Niska waga w połączeniu z niewielkimi gabarytami świetnie sprawdzi się w podróży, a długi czas pracy na baterii dodatkowo wzmacnia walory tego modelu przy pracy bez dostępu do źródła prądu. Te elementy zasługują na pochwałę.

Przyczepić się jednak można do kilku kwestii. Po pierwsze daleko do Samsungowi NP 530U3B-A02 do demona wydajności - komputery dużo tańsze będą od niego wydajniejsze. W przypadku awarii baterii, konieczna będzie wizyta w serwisie - nie ma bowiem szybkiego dostępu baterii. Z kolei wymiana dysku twardego, czy też dołożenia pamięci RAM teoretycznie jest łatwe i szybkie, ale w praktyce dziwnie spasowana pokrywa utrudnia sprawny dostęp do tych elementów. Przy wytężonej pracy ultrabook ma tendencję do nagrzewania się, zwłaszcza spodniej części obudowy. Matrycy przydałyby się lepsze kąty widzenia oraz nieco wyższa rozdzielczość.

Podsumowując wady i zalety, mimo wszystko ultrabook Samsung NP 530U3B-A02 broni się mnogością tych drugich, za co otrzymuje od nas znaczek jakości. Dla użytkowników ceniących sobie jakość wykonania, długość pracy na baterii, mobilność urządzenia oraz cichą pracę (choć raczej biurową niż tą wymagającą zaawansowanych aplikacji) na matrycy bez odblasków, mogą zainteresować się tym modelem ultrabooka.

· · · Sprawdź ceny ultrabooków w ofercie sklepu · · ·


poprzednia strona (Samsung NP 530U3B-A02 w testach)    -   następna strona (Samsung NP 530U3B-A02 wnioski podsumowujące)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test ultrabooka Samsung NP 530U3B-A02
 
 » Specyfikacja Samsung NP 530U3B-A02
 » Samsung NP 530U3B-A02 w garści
 » Samsung NP 530U3B-A02 w działaniu
 » Samsung NP 530U3B-A02 w testach
 » Samsung NP 530U3B-A02 wnioski podsumowujące
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

Samsung Polska      Samsung Polska