Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja Windows 8 - co nowego w wersji finalnej?
    

 

Recenzja Windows 8 - co nowego w wersji finalnej?


 Autor: Przemysław Rel | Data: 31/10/12

Recenzja Windows 8 - co nowego w wersji finalnej?Windows 8 to system operacyjny, który z pewnością przejdzie do historii. Czy będzie wspominany jako wielki sukces, czy też porażka na miarę Windows ME (Millennium Edition) czy Visty, dowiemy się z czasem. Zapowiedź i przedsmak tego, co spotkamy w nowych okienkach, na łamach TwojePC już dość szczegółowo opisaliśmy w artykule o wersji Consumer Preview Windows 8, jednak kilka dni temu pokazała się finalna wersja systemu, dostępna dla każdego. Opiszemy zatem zmiany, które zaszły względem wersji testowych, opiszemy dostępne wraz z systemem aplikacje oraz uzupełnimy porcję technicznych informacji wraz z szybki testami nowego dziecka Microsoftu versus Windows7.

Wstęp

Windows 8 to system niezwykle kontrowersyjny. Na forach, w komentarzach do aktualności na internetowych serwisach komputerowych, czy sondach (jak np. ostatnia na łamach TwojePC) spotkać można się z przeważającą liczbą negatywnych komentarzy. Osób chwalących nową wersję Windows jest stosunkowo niewiele. Czy jest to uzasadnione? Kiedy spojrzymy w przeszłość, krytyka każdej kolejnej wersji systemu była bardzo silna. Czy zdajecie sobie sprawę, drodzy Czytelnicy, że kiedy wyszedł Windows XP był tak ostro krytykowany, że niektóre artykuły w sieci zalecały instalację Windows 98SE, jako systemu szybszego i bardziej niezawodnego? Krytyka nowej wersji w dzisiejszych czasach jest jednak dużo... głośniejsza. Dostęp do sieci Internet posiada dużo więcej użytkowników niż w czasach Windows XP, czy nawet Visty. Więcej ludzi może wygłosić swoją opinię, i o ile każda opinia jest ważna i wartościowa, to nie można nie ulec wrażeniu, że duża część, jeśli nie większość negatywnych komentarzy dotyczących Windows 8 bierze się z niewiedzy i wypowiadają je osoby, które nie używały nowych okienek wcale lub dłużej niż 10 minut.

Zachęcam każdego z Was do przetestowania Windows 8 na własnej skórze. Testową, 90-dniową wersję Enterprise można pobrać stąd. Z tej właśnie wersji korzystał autor pisząc ten artykuł. Zapewne szybko zauważycie, że język wyświetlany przez system jest dziwną mieszanką języka polskiego oraz angielskiego - problem nie występuje w polskiej wersji systemu, dostępnej w sklepach, MSDN czy DreamSpark.

poprzednia strona (Wstęp)    -   następna strona (Instalacja)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja Windows 8 - co nowego w wersji finalnej?
 
 » Wstęp
 » Instalacja
 » Pierwsze uruchomienie
 » Obsługa Windows 8
 » Technikalia
 » Czy Windows 8 to koniec ery PC?
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »