Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja głośników 5.1 Logitech Surround Sound Speakers Z506
    

 

Recenzja głośników 5.1 Logitech Surround Sound Speakers Z506


 Autor: DYD | Data: 27/08/10

Recenzja głośników 5.1 Logitech Surround Sound Speakers Z506Logitech Surround Sound Speakers Z506 to kolejny produkt, który trafił do odświeżonego laboratorium w redakcji TwojePC. Testowany model to niedrogi zestaw sześciu głośników, oferujący przestrzenny dźwięk w układzie 5.1. Oferuje on także przekaz audio w pseudo 3D przy podłączeniu ze źródeł dwukanałowych stereo oraz możliwości podłączeń nie tylko komputera, lecz także odtwarzacza DVD czy konsoli. Zestaw ma moc 75 watów (RMS) i powinien wystarczyć do nagłośnienia nawet średniej wielkości pokoju. Wypadałoby usłyszeć, ale raczej zobaczmy, jak prezentuje się nowy model głośników 5.1 Logitecha.

Wygląd Z506 i dane techniczne

Zestaw Logitech Surround Sound Speakers Z506 składa się z sześciu głośników, wśród których znajdziemy:
  • cztery jednakowej wielkości kolumny satelitarne, każda o mocy 8 W, wyposażona w dwa głośniki: średnio- i wysokotonowy
  • jedna kolumna centralna o mocy 16W, wyposażona w dwa głośniki średniotonowe
  • subwoofer o mocy 27 W
Na początek przyjrzyjmy się ich budowie. Na jednym z głośników satelitarnych (konkretnie prawym) umieszczono dodatkowo: przycisk włączenia zestawu / pokrętło głośności / wyjście słuchawkowe. Delikatna siateczka chroni głośnik przed dotykaniem, nie ma bowiem tradycyjnych zaślepek głośników. W zestawie nie znajdziemy także pilota do zdalnej obsługi zestawu.

Głośniki satelitarne posiadają taką konstrukcję, która umożliwia jedynie postawienie głośników na blacie - nie ma możliwości ich zawieszenia na ścianie, chyba że we własnym zakresie wiercilibyśmy otwory w głośnikach. Zalecane jest ustawienie głośników nie przy samej ścianie, gdyż z tyłu posiadają wyloty powietrza. Zwarta konstrukcja głośników satelitarnych sprawia wrażenie solidnych, więc upadek z niedużej wysokości jest im niegroźny. Matowy, czarny plastik stonowanej obudowy jest dobrej jakości, a jej elementy dobrze spasowane. Nagrody za wzornictwo na pewno nie dostaną, jednak szpecić też nie będą. Satelitki są niewielkie, ich wysokość to 18 cm zaś szerokość 8 cm. Długość kabli przednich głośników to 2 metry (2,7 m ma centralny), zaś tylne posiadają 5 metrowe kable. Przy ustawieniu zestawu na biurku długość jest odpowiednia, jednak w przypadku montażu na większym metrażu przydałyby się dodatkowe 5 metrowe przedłużacze na tylne głośniki. Kable nie mają tendencji do plątania się, są odpowiednio grube i sprawiają wrażenie solidnie wykonanych.

Ciekawie pomyślano przy konstrukcji głośnika centralnego. Dzięki ruchomej podstawie umożliwia on dwie możliwości położenia: tradycyjnie na blacie pod wyświetlaczem lub na wyświetlaczu, po rozłożeniu podstawy. Podstawa jest regulowana i nie powinno być problemu z montażem głośnika na różnej grubości monitorach czy telewizorach LCD/Plazma.

Subwoofer o wymiarach 26 cm x 19 cm x 17 cm (wysokość/głębokość/szerokość) posiada drewnianą obudowę z przednim wylotem powietrza. Czarna okleina obudowy ma tendencję do odklejania się, więc trzeba na nią uważać przy przenoszeniu subwoofera. Z tyłu znajduje się komplet wejść audio oraz pokrętło poziomu tonów niskich. Z wejść audio znajdziemy: sześciokanałowe trzy złącza 3,5mm do komputera (tryb stereo, 2.1 lub 5.1) oraz złącze stereo RCA do odtwarzaczy DVD, HD czy konsol. Zasilacz jest zintegrowany w środku subwoofera. Głośnik niskotonowy o średnicy 12 cm umiejscowiony jest u spodu obudowy subwoofera, wokół którego znajdują się dość solidne, gumowe nóżki. Wszystkie wejścia na tylnej ściance "woofera" są dobrze oznaczone informacyjnie wraz z kolorami złączek, więc nie powinno być żadnego problemu z poprawną instalacją głośników.

Spójrzmy na galerię zdjęć zestawu Logitech Surround Sound Speakers Z506:

    
(kliknij, aby powiększyć)

    
(kliknij, aby powiększyć)

    
(kliknij, aby powiększyć)

    
(kliknij, aby powiększyć)

    
(kliknij, aby powiększyć)

    
(kliknij, aby powiększyć)

    
(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

    
(kliknij, aby powiększyć)

Tak prezentuje się zestaw Logitech Z506, poniżej specyfikacja z danymi technicznymi i ceną, a także zdjęcia zestawu umieszczonego na biurku. Można na nich m.in. zobaczyć różnice z głośnikami 2.0 Creative T40, widać że są niewielkie.

    
(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

    
(kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Wygląd Z506 i dane techniczne)    -   następna strona (Wrażenia słuchowe)








Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja głośników 5.1 Logitech Surround Sound Speakers Z506
 
 » Wygląd Z506 i dane techniczne
 » Wrażenia słuchowe
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »