Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test zestawu w cenie 2500zł z AMD A10-5800K, SSD i Blu-ray
    

 

Test zestawu w cenie 2500zł z AMD A10-5800K, SSD i Blu-ray


 Autor: phtm | Data: 12/03/13

Test zestawu w cenie 2500zł z AMD A10-5800K, SSD i Blu-rayCzy tam, gdzie nie sprawdzają się komputery zbudowane na płytach ITX, które posiadają małą ilość gniazd PCI, slotów na pamięć, ich bardzo mały rozmiar wymusza rozmieszczenie elementów lub tam, gdzie ciekawe rozwiązania są bardzo kosztowne (tak jak np. ASUS P8Z77-I Deluxe) można zastosować platformę Micro ATX? Czy takie rozwiązanie przy budowie względnie małego komputera jest jeszcze możliwe? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie ''Czy można zbudować wydajny komputer oparty o platformę AMD, który sprawdzi się w roli domowego centrum multimedialnego i czy taki sprzęt będzie można z czystym sumieniem postawić na szafce pod 50 calowym telewizorem?'' Przekonamy się już za chwilę.

Krótki wstęp

Kryteria jakie postawiliśmy sobie za cel to:
  • Platforma AMD
  • Odtwarzanie filmów w formacie Blu-ray (napęd Blu-ray)
  • Zgrabna obudowa desktop a'la Hi-Fi
  • Szybki dysk na system oraz duży dysk na dane
  • Karta Wi-Fi
  • Obsługa kart pamięci (aktywny czytnik kart)
  • Szybkie pamięci RAM: 2 x 4GB DDR3
  • Koszt całości sprzętu ok. 2500 zł + koszt systemu operacyjnego
Dlaczego taki wybór? Procesor APU.
Po ostatnich doniesieniach z rynku konsolowego, a dokładnie po opublikowaniu specyfikacji PlayStation4, które jest zbudowane na platformie AMD (oczywiście zdajemy sobie sprawę z różnic dzielących oba rozwiązania) rysuje się przed nami pewien obraz tego w jaki twórcy gier będą podchodzili do optymalizacji swoich tytułów pod modułową architekturę AMD, również inne aplikacje powinny zyskać na takiej sytuacji i dlatego nasz wybór w dużym skrócie padł na A10-5800K Trinity, oczywiście nie można pominąć najmocniejszego obecnie GPU zawartego w procesorze.

Następnym argumentem jest możliwość modernizacji naszej platformy wraz z pojawieniem się na rynku następnej generacji APU od AMD bez dodatkowych inwestycji i zmian podzespołów. Również stosunek wydajności do ceny jest w naszej ocenie więcej niż dobry.

Reszta postawionych przez nas wymagań ma zapewnić nam multimedialność w jak największym zakresie tj. odtwarzanie filmów w formacie Blu-ray, łatwy dostęp do różnych nośników danych, kart SD, pendrive, zewnętrznych nośników, aparaty i drukarki WiFi.

Chcąc wykorzystywać nasz komputer głównie do współpracy z telewizorem (oczywiście słusznej wielkości) nasz system musi również ładować się szybko i pozwalać na równie szybką i bezproblemową pracę. Musi również posiadać dużą przestrzeń do magazynowania danych takich jak zdjęcia, filmy itd. Dlatego zastosowaliśmy w nim dwa napędy tzn. jeden dysk flashowy SSD i drugi klasyczny talerzowy HDD.

Zaczynamy.

poprzednia strona (Krótki wstęp)    -   następna strona (Komponenty zestawu)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test zestawu w cenie 2500zł z AMD A10-5800K, SSD i Blu-ray
 
 » Krótki wstęp
 » Komponenty zestawu
 » Montaż platformy i jej działanie
 » Testy wydajności AMD A10-5800K i pobór mocy
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »