Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test zestawu w cenie 2500zł z AMD A10-5800K, SSD i Blu-ray
    

 

Test zestawu w cenie 2500zł z AMD A10-5800K, SSD i Blu-ray


 Autor: phtm | Data: 12/03/13

Montaż platformy i jej działanie

Platformą systemową dla naszego komputera został Windows 8 64bit w wersji PRO. To właśnie on ma we właściwy sposób rozdzielać zadania dla procesorów AMD począwszy od pierwszego Bulldozera do zastosowanego przez nas procesora A10 5800K, który jest rozwinięciem architektury Bulldozer nazwanej Piledriver. Instalacja systemu przebiegła bardzo sprawnie i szybko, a większość sterowników została automatycznie pobrana przez usługę MS Update.

Czas startu komputera (system posiadał zainstalowane podstawowe programy oraz antywirus).
Na moment rozpoczęcia pomiaru wyznaczyliśmy dokonanie wyboru dysku z menu bootowania) to naprawdę coś niesamowitego, ładowanie do ekranu z kafelkami to dosłownie coś ok. 8-9s. Tak szybki start naprawdę robi wrażenie, tym bardziej że testowaliśmy już ten dysk na procesorze FX 8120 (8 core @ 3,9 GHz) z Windows-em 7 64bit Ultimate SP1 i czas rozruchu wyniósł 14,52s. Różnica jest zatem naprawdę odczuwalna. W Win8 położono duży nacisk na kwestię przyspieszenia startu systemu i rzeczywiście to działa, można odnieść wrażenie, że komputer wybudzamy ze stanu hibernacji, a nie startujemy z wyłączonej maszyny.

Po wygrzewaniu i obciążeniu platformy Micro ATX aplikacją Aida64 temperatura procesora (na chłodzeniu box-owym) wzrosła z 48 do niebezpiecznych 80 °C i test musieliśmy przerwać. Duże obciążenie pokazało, że oryginalne pudełkowe chłodzenie nadaję się raczej do oglądania filmów, surfowania po Internecie i graniu w proste i niewymagające gry, bo gdy zaprzęgniemy procesor do dużego wysiłku układ chłodzenia po prostu nie jest w stanie odprowadzić w należyty sposób ciepła. Jeżeli chcemy mocno obciążać ten procesor konieczną staję się wymiana wentylatora na coś dużo wydajniejszego. Dlatego też zmieniliśmy chłodzenie na duży i cichy system Thermaltake'a (Flexi). Po tej operacji temperatura z 39 °C wzrosła w maksymalnym momencie do 49 °C, więc różnica jest porażająca.


(kliknij, aby powiększyć)

Na koniec kilka zdjęć z platformy MicroATX wyposażonej w komponenty.

  
(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test zestawu w cenie 2500zł z AMD A10-5800K, SSD i Blu-ray
 
 » Krótki wstęp
 » Komponenty zestawu
 » Montaż platformy i jej działanie
 » Testy wydajności AMD A10-5800K i pobór mocy
 » Wnioski
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »