Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Testy Acer Aspire TimelineX 5820T- laptop dobry na wszystko
    

 

Testy Acer Aspire TimelineX 5820T- laptop dobry na wszystko


 Autor: yorobo | Data: 10/09/10

Testy syntetyczne i gry

Patrząc na 5820T trudno uwierzyć, że w środku umieszczono nie tylko przyzwoity procesor, w tym przypadku dwurdzeniowy Core i5 430M 2.26GHz (~2.53GHz Turbo Boost), ale także wydajną jak na laptopowe standardy kartę graficzną - ATI Mobility Radeon HD 5650. Nie oznacza to jednak, że Acer 5820T wymaga stałej bliskości gniazdka elektrycznego i tym samym nadaje się jedynie do domowych zastosowań. Producent zaoferował bowiem możliwość przełączania między grafiką dedykowaną, a zintegrowaną z rdzeniem procesora. Technologia Switchable Graphics sprawdza się wyśmienicie i pozwala użytkownikowi wybrać między mniejszym zużyciem prądu, tym samy dłuższym czasem pracy na baterii, a wyższą wydajnością w aplikacjach multimedialnych (czytaj grach). Niestety grafiki trzeba przełączać manualnie. Co prawda proces ten nie wymaga restartowania laptopa, ale jednak w tym temacie NVIDIA ze swoją technologia Optimus jest o jeden krok z przodu.


(kliknij, aby powiększyć)
Core i5 430M, a do tego 4GB pamięci typu DDR3 pracującej z częstotliwością 1066MHz tworzą zgrany duet.


(kliknij, aby powiększyć)
550MHz na rdzeniu i 800MHz dla 1GB pamięci GDDR3 wystarczają aby odpalić niejedną grę.

Sprawdźmy więc jak Acer Aspire TimelineX 5820T wypada w testach.

Powyższe wyniki nie powinny nikogo zaskoczyć. Intel ze swoimi mobilnymi wersjami procesorów Core i3, Core i5 czy Core i7 wykonał kawał dobrej roboty, a zastosowany w Acerze 5820T CPU w niektórych przypadkach może spokojnie konkurować z desktopowymi procesorami od AMD. Testy przeprowadzone w 3DMarkach zapowiadają za to, ile może dać z siebie zastosowana w testowanym dziś laptopie karta graficzna od ATI.

Street Fighter IV nie należy do kategorii najbardziej wymagających gier, ale już widać z czym mobilna wersja Radeona HD 5650 niezbyt daje sobie radę. O ile przy maksymalnej ilości detali można cieszyć się komfortową grą, to po włączeniu wygładzaniu krawędzi średnia ilość klatek spada o połowę i zaczyna ocierać się o granicę płynności.

Resident Evil 5 nie zrobił na Acerze specjalnego wrażenia. Nawet po przeprowadzeniu testu przy wykorzystaniu biblioteki graficznej DirectX 10, gra działała wyjątkowo przyzwoicie. Niestety pomimo, że wygładzanie krawędzi nie spowodowało tak dużego spadku płynności co poprzednio i tak trudno jest z czystym sumieniem polecić ten tryb.

Dirt 2 przy wysokich detalach staje się niegrywalny. Niska jakość grafiki pozwala za to na w miarę płynną grę w trakcie której minimalna ilość klatek nie spada poniżej 30.

W tym przypadku komentarz jest zbędny. W grze H.A.W.X. można swobodnie latać zawsze i wszędzie.

Just Cause 2 jest najświeższym tytułem z całego zestawienia, a jednak w tym przypadku Acer 5820T miło zaskakuje. Oczywiście średnia ilość klatek na poziomie 30 przy najwyższej jakości grafiki to za mało, aby cieszyć się płynną grą, ale wystarczy delikatnie zejść z detalami i można znaleźć kompromis między wyglądem a wydajnością.

Podsumowując powyższe wyniki, można wysnuć wniosek, iż Acer Aspire TimelineX 5820T nie jest gamingowym laptopem i nigdy nie aspirował do tego zaszczytnego miana. Trzeba jednak przyznać, że oferuje znacznie więcej niż tylko możliwość sprawdzenia poczty, napisania pracy magisterskiej czy też obejrzenia filmu. Niedzielni gracze będą mogli z powodzeniem włączyć mniej wymagające graficznie tytuły, a nawet w najnowszych grach dadzą radę odnaleźć grywalne ustawienia.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy Acer Aspire TimelineX 5820T- laptop dobry na wszystko
 
 » TimelineX 5820T z bliska i specyfkacja
 » Testy syntetyczne i gry
 » HDD, bateria, pobór prądu, chłodzenie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »