Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Testy kart Radeon i GeForce w DX10.1
    

 

Testy kart Radeon i GeForce w DX10.1


 Autor: KamilM | Data: 16/07/09

Testy: HawX


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Rynek gier komputerowych, gdzie tematem przewodnim byłyby wojny powietrzne, prowadzone przez samoloty wojskowe jest ostatnio jak na lekarstwo. Dobrze, że całkiem niedawno pojawił się HawX produkcji Ubisoft. Akcja gry rozgrywa się w przyszłości, a mianowicie 2012 roku, kiedy to na świecie panują militarne korporacje. Naszym bohaterem jest pilot-najemnik, który zasiada za sterami wojskowych samolotów. Jakość grafiki nie odznacza się co prawda takim poziomem zróżnicowania oraz szczegółowości, jak chociażby dwuletni Crysis, ale i tak jest na czym zawiesić oko. Wymagania sprzętowe przez to nie są wygórowane, wystarczy standardowej klasy komputer, aby móc sobie polatać najnowocześniejszymi wojskowymi odrzutowcami.

Bez wygładzania odnotowujemy wyraźny wzrost na kartach HD 3870 i HD 4850. Natomiast w karcie HD 4890 po aktywowaniu DX 10.1 notujemy procentowo mniej, niż wolniejsi bracia. Ponadto dzięki DX 10.1, modele Radeon 3870 i Radeon 4850 nawiązują walkę z droższymi kartami konkurencji.

Z wygładzaniem krawędzi zmienia się bardzo dużo. Radeon 4890 i Radeon 4850 odnotowują mniejszy spadek wydajności po aktywowaniu FSAA w DX 10.1 Ponadto w odróżnieniu od GeForce, wygładzanie w mniejszym stopniu obciąża Radeony, notują mniejsze spadki niż konkurencji.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy kart Radeon i GeForce w DX10.1
 
 » Wstęp
 » Platforma testowa
 » Testy: STALKER: Clear Sky
 » Testy: BattleForge
 » Testy: HawX
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »