Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Testy GeForce GTS 250 w trzech smakach
    

 

Testy GeForce GTS 250 w trzech smakach


 Autor: KamilM | Data: 31/03/09

Podsumowanie

GeForce GTS 250 nie przyniesie NVIDII chwały. Użytkownicy coraz bardziej narzekają na stale odświeżane ("odgrzewane") układy graficzne tego producenta. Dziś mieliśmy okazję zapoznać się z trzema, zupełnie odmiennymi konstrukcjami wykorzystującymi GeForce GTS 250. Pomimo ciekawej budowy, wysokim częstotliwościom taktowania, różnym systemom chłodzącymi, GTS 250 nie jest według nas atrakcyjnym akceleratorem. Głównym powodem takiego stanu jest wysoka cena. Najniższe kwoty za GeForce GTS 250 512 MB, to około 600 zł, za egzemplarze z 1 GB pamięci - 700 zł, zaś nam przysłane karty kosztują 770-890 zł. Dla porównania, od 800 zł rozpoczynają się ceny modeli Radeon HD 4870 i GeForce GTS 260-216, które są wydajniejsze w grach niż GTS 250. Wobec czego sens zakupu GF GTS 250 jest nieco wątpliwy. Nie mówimy, że GTS 250 to słaba konstrukcja. To po prostu stary GF 9800 GTX+ pod nową nazwą, ale cena jest po prostu zaporowa.

Z naszych trzech, różnych egzemplarzy GeForce GTS 250, najbardziej spodobał się model EVGA. Pomimo zastosowania referencyjnego systemu chłodzącego, miało ono najwyższą kulturę pracy. Zresztą wydajność również stała na wysokim poziomie. Ponadto dzięki podwyższonym zegarom taktowania, EVGA nieco wybiła się ponad konkurentów - Palita oraz Gigabyte. Palit na początku sprawiał dobre wrażenie. Atrakcyjny wygląd, rozbudowane chłodzenie. Niestety po rozgrzaniu się karty, wentylator pracuje nieco za głośno, co psuje końcowy efekt. Ponadto zainstalowane 2 GB pamięci nie przyniosło żadnego wzrostu wydajności względem GTS 250 1 GB, a jedynie znacznie podniosło cenę. Gigabyte również na początku wydawał się świetną konstrukcją. Niestety cały smak psuje brak autoregulacji wentylatora. Pracuje przy stałej prędkości. Niestety w 2D szum powietrza może przeszkadzać. Gdyby nie to, byłaby to całkiem udana konstrukcja.

Reasumując, najbardziej sprzyjające ku zakupowi warunki ma EVGA GeForce GTS 250 SC 1 GB, niestety cena przekreśla chyba wszystkie zalety tej karty (jak i zresztą pozostałych dwóch GTS 250). Dlatego też zakup na chwilę obecną jest bez sensu.


poprzednia strona (Pobór mocy, temperatury)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy GeForce GTS 250 w trzech smakach
 
 » Wstęp
 » Gigabyte GeForce GTS 250 1 GB
 » Palit GeForce GTS 250 2 GB
 » EVGA GeForce GTS 250 SC 1 GB
 » Testy
 » Podkręcanie
 » Pobór mocy, temperatury
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

GIGABYTE Polska      GIGABYTE Polska

EVGA      EVGA

Palit      Palit