Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Testy 4 płyt dla LGA775: Abit, Albatron i Gigabyte
    

 

Testy 4 płyt dla LGA775: Abit, Albatron i Gigabyte


 Autor: Lancer | Data: 07/10/04

Abit 3rd Eye

Po prostu "trzecie oko" lub uGuruClock. Wyświetlacz ciekłokrystaliczny podłączany pochodną magistrali USB pod specjalny punkt płyty głównej, który dzięki technologii uGuru przekazuje w sposób ciągły dane o podstawowych parametrach pracy naszego komputera. Jego działanie jest niezależne od systemu operacyjnego, choć stosując oprogramowanie uGuru możemy skonfigurować wyświetlacz według własnych upodobań.

Zegar podzielono na 4 elementy. Pierwszy pokazuje bieżącą częstotliwość zegara procesora wraz z aktywnym profilem BIOSu, kolejny pokazuje temperatury. Dalej jest częstotliwość szyn systemowych i napięć oraz temperatura pokoju. Ostatni segment to aktualna godzina i prędkość obrotowa wentylatorów.

  
(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

  
(kliknij, aby powiększyć)

Pomysł wydaje się banalny, ale w praktyce trzecie oko doceni każdy overclocker chcący mieć ciągły wgląd w parametry systemu. Możemy bowiem "podglądać" płytę nie posiadając zainstalowanych programów monitorujących lub też w czasie, gdy są one po prostu niedostępne.

Niestety wyświetlacz ma dwie wady. Z jasnym słońcu i w słabym świetle jest nieczytelny. Winny jest temu zastosowany typ matrycy - ciekłokrystaliczna. Wyświetlacz luminescencyjny może nie byłby tak efektowny, ale na pewno bardziej czytelny. Jednocześnie też gdy komputer jest włączony (w spoczynku) nie mamy dostępu do zegara i termometru. Może w kolejnej wersji producent doda jakiś akumulator uniezależniając wyświetlacz od zewnętrznego źródła zasilającego w czasie bezczynności komputera.

Mimo wszystko przyjemny to w użyciu dodatek, który jest kompatybilny ze wszystkimi modelami płyt korzystającymi z technologii uGuru opartymi o chip Winbond W83L9500.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy 4 płyt dla LGA775: Abit, Albatron i Gigabyte
 
 » Abit AG8
 » Albatron PX915P Pro
 » Gigabyte GA-8I915P Duo Pro
 » Abit AS8
 » Abit 3rd Eye
 » Testy
 » Dźwięk na pokładzie
 » Podkręcanie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »