Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Test 3 x Radeon 4870 - sprzęt dla graczy
    

 

Test 3 x Radeon 4870 - sprzęt dla graczy


 Autor: KamilM | Data: 20/03/09
     

Podsumowanie

Każdy z trzech przetestowanych Radeonów HD 4870 ma ciekawe walory. W przypadku karty ASUS Radeon HD 4870 TOP oko przyciąga wysoka wydajność, której w dzisiejszych wymagających tytułach 3D, nigdy nie za wiele. Dość wysoko taktowany rdzeń akceleratora (750@815 MHz) przyniósł wymierne korzyści. Dodatkowo można liczyć na jeszcze dodatkowe megaherce wykrzesane podczas overclockingu. Minusem niestety jest mało kulturalny system chłodzący. Hałas wentylatora pod obciążeniem karty dość bardzo uprzykrza zabawę podczas grania. Na osłodę jednak można podać, że od dłuższego czasu na rynku jest dostępna wersja Dark Knight ze zmienionym coolerem o wyższej kulturze pracy.

Palit ze swoim Radeonem HD 4870 Sonic może przyciągnąć potencjalnych nabywców przy pomocy ceny. Jest najtańszym z przetestowanych przez nas Radeonów. Ponadto jego układ chłodzący spisuje się dobrze. Szkoda, że nie jest ciut cichszy. Mimo to wypada pod względem kultury lepiej, niż konstrukcje referencyjne. Szkoda tylko, że testowany przez nas egzemplarz nie miał większych zapasów mocy. Podkręcanie skończyło się w przypadku rdzenia na 815 MHz, zaś pamięci na 1110 MHz. Konkurencja osiągnęła lepsze wyniki.

Sapphire Radeon HD 4870 Toxic stanowi konstrukcję pośrednią względem wyżej wymienionych. Dzięki fabrycznemu overclockingowi podniosła się wydajność. Co prawda do ASUS'a nie jest blisko, ale układ ma jeszcze inne walory użytkowe. Przede wszystkim cichy wentylator, który zarówno w trybie 2D, jak i 3D nie przeszkadza. Jest ciszej, niż przy karcie Palit Radeon 4870 Sonic. Nieco gorzej Vapor-X sprawuje się od konkurenta z schładzaniem, ale różnice nie są duże. Zdecydowanie lepszym wyborem jest praca z cichszym akceleratorem i nieco wyższą temperaturą, niż odwrotnie. Ponadto, niezaprzeczalnym plusem karty Sapphire jest bogaty zestaw oprogramowania. Szkoda, że ceny Sapphire są dość wysokie, ale niestety coś za coś. Zresztą, jeśli ktoś nie potrzebuje tak bogatego wyposażenia, może zakupić Sapphire Radeon 4870 z chłodzeniem Vapor-X, ale bez fabrycznego overclockingu (około 1000 zł), lub w wersji niepodkręconej - 900 zł.

Reasumując, najbardziej spodobała nam się karta Sapphire Radeon 4870 Toxic Vapor-X. Cichy system chłodzący, zapewniający przy tym znośne temperatury, niezłe możliwości podkręcania oraz bogate wyposażenie. Jeśli komuś niezależny na dodatkach i potrafi podkręcać, występuje model z Vapor-X z o wiele niższymi cenami. Polecamy.

Sprzęt dostarczyli: ASUS Polska, Sapphire, Palit.


poprzednia strona (Pobór mocy, temperatury, hałas)    -   następna strona (Podsumowanie)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test 3 x Radeon 4870 - sprzęt dla graczy
 
 » Wstęp
 » ASUS Radeon 4870 512 MB TOP
 » Palit Radeon 4870 Sonic Dual Edition
 » Sapphire Radeon 4870 Toxic Vapor-X
 » Testy
 » Podkręcanie
 » Pobór mocy, temperatury, hałas
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

Sapphire, Inc.      Sapphire, Inc.

ASUS Polska      ASUS Polska

Palit      Palit

Sklep komputerowy Reactor.Pl      Sklep komputerowy Reactor.Pl