Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Test 3 x Radeon 4870 - sprzęt dla graczy
    

 

Test 3 x Radeon 4870 - sprzęt dla graczy


 Autor: KamilM | Data: 20/03/09

Test 3 x Radeon 4870 - sprzęt dla graczyRadeon HD 4870 dedykowany jest dla bardziej wymagających graczy - wysokie tryby rozdzielczości obrazu, mnóstwo graficznych wodotrysków przy jednoczesnym renderowaniu dziesiątek klatek na sekundę. Układ dostępny jest od wielu miesięcy, przez ten czas obok zupełnie referencyjnych konstrukcji, pokazało się kilka produktów z podniesionymi częstotliwościami taktowania oraz autorskimi układami chłodzącymi. Do naszej redakcji trafiły trzy takie akceleratory od firm: Palit, ASUS oraz Sapphire. Platformę testową uzupełnił Sklep komputerowy Reactor.pl. Zapraszamy do lektury!

Wstęp

AMD wraz Radeonami HD 4850 i HD 4870 utorowała sobie popularność na wiele, wiele miesięcy. Premiera odbyła się wczesnym latem minionego roku i pomimo wcześniejszego niedowierzenia, iż AMD wreszcie pokaże coś naprawdę równie wydajnego jak konkurencyjne GeForce, nowe "Radki" zostały ciepło przyjęte przez większość specjalistów oraz użytkowników. Nie można oczywiście wszystkiemu zawdzięczać tym dwóm akceleratorom, bo już wcześniejsza rodzina modeli HD 3850 i HD 3870 odznaczała się niezłym współczynnikiem ceny do wydajności. Radeon HD 4870 od samego początku kierowany jest dla grupy odbiorców, która nie narzeka na brak gotówki, ale i wymaga od układu graficznego jak największej mocy. Mocy, która pozwoli na bezkompromisową zabawę w najnowszych grach w wysokich detalach graficznych. Dzięki GPU wyposażonemu w 160 zunifikowanych procesorów strumieniowych, wysokiemu taktowaniu rdzenia (750 MHz) oraz modułom pamięci GDDR5, karta HD 4870 wypada na tle konkurencji (GeForce GTX 260) bardzo przyzwoicie. W zależności od tytułu gry, karta jest porównywalna z rywalem. W dużej mierze na korzyść Radeona działa często niższa od GeForce GTX 260 cena.

Każdy z trójki dzisiejszych bohaterów odznacza się czymś, czego nie mają pozostali. Karta wywodząca się z fabryk Palita, to przede wszystkim atrakcyjna cena i autorski system chłodzący; Sapphire cechuje wysoka jakość wykonania, bogate wyposażenie i również zmieniony moduł chłodzący. Natomiast ASUS, to wysoki fabryczny overclocking i dłuższy niż u konkurentów okres gwarancyjny - 3 lata. Jednak wspólnym dla nich jest jedno - podniesienie zegarów taktowania, aby móc oferować możliwie najwyższą wydajność w grach.

Poniżej tabelka porównawcza, a już na następnych stronach bliskie spotkanie z "trójką wspaniałych". Zapraszamy.


(kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Wstęp)    -   następna strona (ASUS Radeon 4870 512 MB TOP)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Test 3 x Radeon 4870 - sprzęt dla graczy
 
 » Wstęp
 » ASUS Radeon 4870 512 MB TOP
 » Palit Radeon 4870 Sonic Dual Edition
 » Sapphire Radeon 4870 Toxic Vapor-X
 » Testy
 » Podkręcanie
 » Pobór mocy, temperatury, hałas
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »