Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2020
RECENZJE | Testy Sapphire Atomic i ASUS 4870 X2 Tri-Fans - Egzotycznie
    

 

Testy Sapphire Atomic i ASUS 4870 X2 Tri-Fans - Egzotycznie


 Autor: KamilM | Data: 29/01/09

Testy Sapphire Atomic i ASUS 4870 X2 Tri-Fans - EgzotycznieJakiś czas temu w naszych aktualnościach informowaliśmy o „zwodowanym” Radeonie 4870 X2 od Sapphire, który miał być flagowym reprezentantem firmy. Dziś mamy przyjemność zapoznać was bliżej z ów tworem, jego zaletami, możliwościami, jak również wadami i niedogodnościami. Udało nam się również przetestować ASUS’a 4870 X2 Tri-Fans, który dzierży na grzbiecie ogromne radiatory z trzema wentylatorami. Obydwie kosztują niebagatelne pieniądze, ale czy mimo to warto się nimi zainteresować? Zapraszamy do lektury! Sprzęt dostarczyli: ASUS Polska, Sapphire. Platformę testową uzupełnił Sklep komputerowy Reactor.pl.
     

Wprowadzenie

Sapphire poszedł utartą już przez siebie drogą i zastosował blok wodny. System ten znany jest od wielu lat i stosowany przez wielu użytkowników. Do tej pory jednak żaden z producentów VGA, nie zastosował tego, co teraz Sapphire. A mianowicie, karta Sapphire Radeon 4870 X2 Atomic jest o tyle ciekawa, że oferuje nie tylko chłodzenie GPU, ale i CPU. W skład całego akceleratora wchodzą: pompka wody, chłodnica, ciecz chłodząca, węże oraz odpowiednie bloki chłodzące. Do tego całość jest oferowana w ekskluzywnej, aluminiowej walizce. Dodatkowo producent zastosował fabryczny overclocking, aby akcelerator wyróżniał się nie tylko pod względem wizualnym, ale i wydajnościowym na tle innych HD 4870 X2. Cena. No właśnie... Za szpanerskiego Sapphire przyjdzie nam zapłacić około 3000 zł. Sztab ludzi z tej firmy zasłania się twierdzeniem, iż ich produkt nie jest przeznaczony dla każdego. Jest to ściśle limitowana ilość kart wypuszczonych na rynek, unikatowych i jedynych w swoim rodzaju. No tak, w końcu zapłacić musimy za ten twór około 3000 zł. Za tą równowartość złożymy średniej klasy peceta z monitorem, czy kupimy starsze, małe auto miejskie :). Z drugiej strony, „Szafir” ma duszę i „to coś”. Gdy otwieramy pudło z kartą, wrażenie jest powalające – i oto właśnie ma chodzić. Ma ciekawić, przyciągać wzrok domowników i znajomych. HD 4870 X2 Atomic stanowi więc pokazowy produkt, udowadniający że Sapphire od czasu do czasu potrafi zaszokować.

W nieco innym kierunku poszedł ASUS. Producent ten również ma w swoim dorobku wiele efekciarskich produktów, na które stać tylko wybranych użytkowników z grubym portfelem. ASUS Radeon 4870 X2 Tri-Fans robi wrażenie swoimi gabarytami. W swoim HD 4870 X2 wykorzystał korzyści idące z połączenia ogromnych, aluminiowych radiatorów oraz trzech dużych wentylatorów. Aż dziw bierze, że ów układ mieści się w standardowej obudowie komputera (w naszym przypadku Chieftec Matrix Midi). Cena na tle Sapphire nie powoduje opadu szczęki, aczkolwiek dla przeciętnego użytkownika komputera, czy nawet graczy – około 2000 zł, to wysoka stawka.

W publikacji dodatkowo przedstawiamy podkręconego fabrycznie ASUS’a Radeona HD 4870 X2 TOP.


(kliknij, aby powiększyć)


poprzednia strona (Wprowadzenie)    -   następna strona (ASUS Radeon 4870 X2 Tri-Fans)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy Sapphire Atomic i ASUS 4870 X2 Tri-Fans - Egzotycznie
 
 » Wprowadzenie
 » ASUS Radeon 4870 X2 Tri-Fans
 » Sapphire Radeon 4870 X2 Atomic
 » ASUS Radeon 4870 X2 TOP
 » Testy
 » Podkręcanie
 » Temperatury
 » Pobór mocy
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »