Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
RECENZJE | Testy coolerów: Thermalright SLK 947U vs SP-97
    

 

Testy coolerów: Thermalright SLK 947U vs SP-97


 Autor: Redakcja | Data: 01/06/04

Testy coolerów: Thermalright SLK 947U vs SP-97Postęp technologiczny pędzi w zastraszającym tempie. Dla nas, użytkowników, jest to sytuacja która cieszy bo co chwilę pojawia się nowy sprzęt na rynku, jest coraz szybciej, lepiej, wydajniej i ... goręcej. No właśnie, ciepło, cieplej, gorąco. I nie mam tu na myśli sytuacji między producentami nowinek technologicznych. Wzrost wydajności komputerów wiąże się ściśle ze wzrostem pobieranej przezeń energii elektrycznej. Gdzieś moc pobrana musi zostać wydzielona. Głównymi elementami jakie powodują podgrzanie atmosfery, w sensie dosłownym, w pokoju to karty graficzne i procesory. W niniejszym teście zajmę się tym drugim elementem.

Nowoczesne mikroprocesory, szczególnie te z górnej półki wydajnościowej wydzielają już ponad 100W energii cieplnej. To sporo bacząc na fakt, że odprowadzona ona musi być z powierzchni wielkości paznokcia. Rady jednak nie ma, trzeba zapanować nad temperaturą. Do chłodzenia właśnie tak wydajnych jednostek obliczeniowych potrzebne są bardzo efektywne zestawy chłodzące. Dwa z nich pragnę właśnie zaprezentować dzięki uprzejmości ProLine. Są nimi dwa radiatory firmy Thermalright opatrzone symbolami SP-97 oraz SLK 947U (który dziwnym zrządzeniem losu znalazł się również u mnie, dzięki firmie Cooling.PL).

Opracowanie artykułu "dubeltowe": NimnuL oraz GregorP.

A oto Oni


Thermalright SP-97 oraz SLK 947U (kliknij, aby powiększyć)

Z lewej strony SP-97 a z prawej SLK 947U. Po środku znajduje się wentylator jaki otrzymałem do testów. Więcej o nim napiszę później. Dodam tylko, że dostarczone radiatory nie zawierają w swoim zestawie wentylatorów.

poprzednia strona (A oto Oni)    -   następna strona (Thermalright SLK 947U)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy coolerów: Thermalright SLK 947U vs SP-97
 
 » A oto Oni
 » Thermalright SLK 947U
 » Thermalright SP-97
 » Jak montować?
 » Testy
 » Reasumując
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »