Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
RECENZJE | Testy coolerów: Thermalright SLK 947U vs SP-97
    

 

Testy coolerów: Thermalright SLK 947U vs SP-97


 Autor: Redakcja | Data: 01/06/04

Reasumując

Obie konstrukcje są bardzo wydajne i znakomicie radzą sobie z takimi procesorami jak Thoroghbred-B0, emitujący ok. 87W ciepła, Barton, wydzielający prawie 95W, lub Athlon 3000+ podkręcony do 2420MHz. Wprost znakomicie poradził sobie model SP-97, który m.in. dzięki HeatPipe oraz nieco większym rozmiarom uzyskał bardzo dobre wyniki. O przegrzaniu procesora w obu wypadkach nie ma mowy. Natomiast mowa może być o sporym zapasie wydajności obu konstrukcji. Co prawda możliwości dalszego podkręcania Athlona 3000+ skończyły się na 3400+, przynajmniej dla tego egzemplarza, to jednak tak duża efektywność obu radiatorów przyda się w kolejnej generacji procesorów.

Do dużych plusów, o których nie można zapomnieć, prócz znakomitej wydajności naturalnie, zaliczyć należy bardzo dobre wykonanie. W obu wypadkach powierzchnia styku z procesorem była fabrycznie bardzo gładka. Choć w tej klasie cenowej spodziewałem się powierzchni wypolerowanej na lustro. Otóż to! Atutem modelu SLK 947U jest obsługa zarówno platformy AMD jak i Intel. Szkoda, że nie obsługują Socket 754 dla Athlonów 64.

TwojePC - Wyróżnienie! Wyróżnienie dla modelu SLK 947
Mimo, że obie konstrukcje są bardzo udane chciałbym wyróżnić radiator SLK 947. Jest to nowoczesna i niezwykle wydajna konstrukcja która jest w stanie sprostać prawie wszystkim procesorom dostępnym aktualnie na rynku. Mimo, że cena obu egzemplarzy wydaje się być bardzo wysoka, należy pamiętać, że tego typu konstrukcje montuje się na bardzo wydajnych i drogich jednostkach obliczeniowych. Moim zdaniem jednak cena modelu SP-97 jest zbyt wygórowana. Owszem, jest to bardzo wydajny radiator, wyraźnie wydajniejszy od SLK 947U, jednak obsługuje on jedynie płyty główne pod AMD i to jedynie SocketA. Jest to sporym minusem, ponieważ wszelkie AthlonyXP, nawet mocno podkręcone nie są w stanie spowodować przegrzania się. Dopiero procesory Athlon 64 byłyby w stanie solidnie rozgrzać ten zestaw. Naturalnie osoby montujące mniej wydajne (cichsze) wentylatory na tym radiatorze, będą miały temperaturę w sam raz na topowych modelach AthlonaXP.


 

Więcej o technologii HeatPipe: www.tsheatronics.co.jp/english/technology

PLUSY i MINUSY:

ARTYKUŁ POPEŁNILI: NimnuL & GregorP.

poprzednia strona (Testy)    -   następna strona (Reasumując)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy coolerów: Thermalright SLK 947U vs SP-97
 
 » A oto Oni
 » Thermalright SLK 947U
 » Thermalright SP-97
 » Jak montować?
 » Testy
 » Reasumując
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »
 
  Sprzęt do testów dostarczyły firmy:

Sklep Internetowy Sirius Computers      Sklep Internetowy Sirius Computers

COOLING.PL      COOLING.PL

ProLine      ProLine