Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Szybki test: kieszeń dla HDD Thermaltake Muse 3,5" USB
    

 

Szybki test: kieszeń dla HDD Thermaltake Muse 3,5" USB


 Autor: DYD | Data: 14/09/05

Kieszeń w opisie

W tej chwili w ofercie Thermaltake dostępne są trzy typy kieszeni do dysków twardych ATA: Muse, Max4 oraz SilverRiver (wszysktie także w wersjach 2.5", 3.5" i 5.25"). Nasz testowany model pochodzi z rodziny Muse, który charakteryzuje się pewnymi specyficznymi cechami. Po pierwsze jest to w pełni aluminiowa obudowa o pokaźnej wadze (aż 745g) i wymiarach 219 x 125 x 40.5 mm. Warto dodać, że nie ma ona żadnych dodatkowych wiatraczków, więc nie będzie sama z siebie wydawać żadnych niepożądanych dźwięków. Ta cecha jest jednak spotykana w innych produktach, więc nie ma co się nad nią rozpisywać.


Kieszeń od góry (kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


Metalowy stojak, a we wnętrzu gumki żeby kieszeń stabilnie się trzymała
(kliknij, aby powiększyć)


Kieszeń na metalowym stojaku, tak też może pracować urządzenie
(kliknij, aby powiększyć)


Płytka PCB a na niej układ Cypress AT2+ (kliknij, aby powiększyć)

Co do budowy samej kieszeni i zewnętrznych części, to Muse posiada na prawej ściance włącznik zasilania, wejścia dla zasilacza oraz wejście do podłączenia USB. Włącznik jest dość toporny, ale dobrze spełnia swoją rolę. Na lewej ściance mamy napis firmowy Thermaltake, na wierzchniej stronie kieszeni znajduje się napis Muse wraz z "oldschoolowym" wskaźnikiem analogowym, zaś od spodu znalazły się cztery gumowe nóżki i także napis Muse. Wewnątrza kieszeni mamy płytkę PCB, na której osadzono chip Cypress AT2+ (dokładnie CY7C68300A) do transmisji danych przez USB oraz krótką taśmę ATA, którą w przypadku kłopotów można odpiąć i zastąpić nową.

Najistotniejszą cechą i jednocześnie zaletą Muse jest sposób montażu dysku i budowa samej obudowy. Otóż jest ona w pełni "bezśrubkowa", co ułatwia montaż dysku. Nie ma potrzeby przykrecania kieszeni oraz dysku twardego. Wykorzystano tutaj specjalny zatrzask oraz cztery bolce, na których osiada dysk.

Sam mechanizm otwierania, zamykania kieszeni i montażu dysku został opisany w sekcji "Instalacja". Teraz jeszcze chciałbym chwilę poświęcić na drugi wyróżniający element Muse - analogowy miernik wskaźnikowy monitorujący pracę dysku. Łopatologicznie - kiedy dysk w kieszeni wykonuje jakąś pracę, wówczas wskazówka na podświetlanym wyświetlaczu odpowiednio "skacze". Do niej także wrócę w dalszej części tekstu, teraz tylko jego mała(duża) fotka.


Miernik analogowy dla HDD (kliknij, aby powiększyć)


Widok na miernik ze środka kieszeni (kliknij, aby powiększyć)

Tyle opisu, przejdźmy do instalacji dysku w kieszeni.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Szybki test: kieszeń dla HDD Thermaltake Muse 3,5" USB
 
 » Wyposażenie pudełka
 » Kieszeń w opisie
 » Instalacja
 » Testy
 » Mały bonus
 » Finisz...
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »