Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Szybki test: kieszeń dla HDD Thermaltake Muse 3,5" USB
    

 

Szybki test: kieszeń dla HDD Thermaltake Muse 3,5" USB


 Autor: DYD | Data: 14/09/05

Testy

Testy wykonałem porównując kieszeń Muse do poprzednio testowanej na naszych łamach kieszeni firmy Revoltec (także USB2.0). Główna różnica polegała na tym, że w Revoltecu zastosowano na płytce drukowanej chipset ALi M5621, zaś Muse oparte jest na układzie Cypress AT2+. Zobaczmy jak przebiegł test.

Dysk w kieszeni (Maxtor 40GB) miał dwie założone partycje NTFS, zaś dysk systemowy (Samsung 80GB) trzy partycje, także NTFS. Po przyjrzeniu się tabelkom widać, że Muse lepiej sobie radzi niż Revoltec, ale tylko przy dużych plikach. Przy "mieliźnie" wyniki są identyczne. Tak więc, chip Cypress AT2+ spisał się nieźle, choć do teoretycznego maksymalnego transferu USB2.0 480Mbps (a więc 60MB/s) jeszcze trochę brakuje... Testowany Maxtor po kilku godzinach pracy rozgrzewał się w kieszeni do poziomu 44 °C. W przypadku większych dysków z tendencją do nagrzewania, warto być czujnym w kwestii temperatury.


W kieszeni Muse po jej włączeniu, dysk był po około 2-3 sekundach dostępny w systemie, zaś Revoltec wymagał więcej czasu na start (około 4-5 sekund). Dodatkowo w Revoltecu czasem dysk nie "załapywał" za pierwszym razem i konieczne było wyłączenie i ponowne włączenie kieszeni.

Różnice pomiędzy pracą dysku w kieszeni USB2.0 a "normlanie" pokazaliśmy przy poprzednim teście kieszeni.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Szybki test: kieszeń dla HDD Thermaltake Muse 3,5" USB
 
 » Wyposażenie pudełka
 » Kieszeń w opisie
 » Instalacja
 » Testy
 » Mały bonus
 » Finisz...
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »