Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Toshiba Tecra A8 - do nauki i pracy
    

 

Toshiba Tecra A8 - do nauki i pracy


 Autor: NimnuL | Data: 20/03/07

Toshiba Tecra A8 - do nauki i pracyTEST notebooka Toshiba Tecra A8 - Każdy szanujący się producent notebooków ma szeroką ofertę swoich produktów podzielonych na różne segmenty, od prostych i tanich modeli, przez multimedialne maszyny do gier i zabaw, a na sprzęcie o przeznaczeniu biznesowym skończywszy. W niniejszej recenzji zajmę się komputerem przenośnym należącym do segmentu wymienionego na końcu. Tecra A8-183 firmy Toshiba to solidna maszyna oparta o wydajny procesor Intel Core 2 Duo mająca zapewnić wysoką efektywność i wygodę pracy. Czy aby na pewno? Zapraszam.

Dane techniczne

Po krótkim przyjrzeniu się tabeli ze specyfikacją nie zostaniemy w żaden sposób oczarowani. Tecra A8 została zbudowana w oparciu o technologie Centrino Duo, w skład której wchodzi nowoczesny procesor Intel Core 2 Duo. Niestety pozostałe parametry przedstawiają się co najmniej przeciętnie. Zaledwie 512MB pamięci operacyjnej to stanowczo za mało do wygodnej pracy nawet w aplikacjach biurowych. Możliwości rozbudowy także nie ma wiele bo producent udostępnił dwa banki pamięci z czego jeden oczywiście jest już zajęty. Tecra jest natomiast w stanie obsłużyć do 4GB pamięci operacyjnej. Jak widać chipset graficzny zaszyty wewnątrz komputera nie pozostawia złudzeń co do przeznaczenia tego komputera. W zamian notebook powinien odznaczać się niskim zapotrzebowaniem na energię, a co za tym idzie dłuższym czasem pracy na zasilaniu bateryjnym. A to w tym wypadku zdecydowanie ważniejsze niż fpsy w grach.

Producent poważnie podszedł do oprogramowania dołączonego do komputera i zaoferował szeroki wachlarz softu. Oprócz Windowsa XP w wersji Proffesional znajdziemy tutaj także takie oprogramowanie użytkowe jak: ConfigFree, Connectivity Doctor, Microsoft Office OneNote 2003. Sonic Record Now!, InterVideo WinDVD Creator (2 Platinum), Toshiba Summit, Norton Internet Security 2006 (90 dni subskrypcji), Toshiba Bluetooth Stack, Toshiba Bluetooth Monitor, InterVideo WinDVD, Toshiba Management Console.

Także do tematu bezpieczeństwa producent przywiązał znaczącą uwagę oferując programy i funkcje takie jak: zegar ochrony anty kradzieżowej, Toshiba Wireless Key Log-on, oprogramowanie antywirusowe, antena typu "diversity", Kensington Lock, narzędzie diagnostyki komputera (PC Diagnostic), klawiatura odporna na zalanie, ochrona dysku twardego (3-osiowa), konstrukcja amortyzująca wstrząsy, narzędzie do tworzenia kopii zapasowych (Data Backup), narzędzie obsługi haseł (Password Utility), narzędzie blokowania urządzeń (Device Lock). Dodatkowo BIOS i dysk twardy można zabezpieczyć hasłem.

poprzednia strona (Dane techniczne)    -   następna strona (Design)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Toshiba Tecra A8 - do nauki i pracy
 
 » Dane techniczne
 » Design
 » W boju
 » W praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »