Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Toshiba Tecra A8 - do nauki i pracy
    

 

Toshiba Tecra A8 - do nauki i pracy


 Autor: NimnuL | Data: 20/03/07

Design

Tecra A8 została wyposażona w bardzo podstawowy zestaw akcesoriów. Nie znajdziemy tutaj nic ponad instrukcję obsługi, płytę z oprogramowaniem, zasilacz sieciowy oraz przewód telefoniczny. Szkoda, że producent nie dołożył do kompletu firmowej torby oraz np. myszki. W tej klasie cenowej sprzętu wypadałoby zadbać o takie użyteczne dodatki.


(kliknij, aby powiększyć)

Zamknięty komputer tworzy zwartą bryłę w ciepłym odcieniu koloru srebrnego.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Po uniesieniu pokrywy naszym oczom ukaże się panoramiczny ekran o przekątnej 15,4''. Co ciekawe, powłoka monitora nie jest tu błyszcząca jak w większości nowych modeli notebooków lecz matowa, co osobiście uważam za wielką zaletę.


(kliknij, aby powiększyć)

Na przedniej krawędzi umieszczono zespół LEDów sygnalizacyjnych oraz gniazdo mikrofonowe i słuchawkowe. Jest tu także przełącznik uruchamiający moduł WiFi oraz minijoystick sterujący głośnością. Ten ostatni element bardzo przypadł mi do gustu. Daje on wyjątkowo łatwą, precyzyjną i szybką kontrolę nad poziomem głośności. Świetne rozwiązanie.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Obudowa wokół klawiatury także jest srebrna co wyraźnie podkreśla umiejscowienie klawiatury i touchpada. Producent mógł się jednak pokusić o lepsze rozplanowanie przycisków w klawiaturze. Miejsca po bokach jest przecież sporo więc aż tak mocne upychanie klawiszy w jednej kupie nie było konieczne. Z lewej strony klawiatury umieszczono trzy dodatkowe przyciski: włącznik komputera, Toshiba Assist oraz prezentacja Toshiba. I tutaj jest więcej miejsca na to by dołożyć jeszcze kilka przycisków sterujących multimediami lub po prostu dodatkowych klawiszy, którym użytkownik mógłby przypisać dowolne działanie. Dwa wbudowane głośniki umieszczono w dość standardowym miejscu czyli nad klawiaturą. Zainstalowany tutaj touchpad został umieszczony w niewielkim zagłębieniu, natomiast tuż pod nim znajdują się dwa bardzo duże przyciski.


(kliknij, aby powiększyć)

Boczne ścianki prezentują się bardzo ubogo. Znajdziemy tutaj jedynie napęd optyczny, gniazdo Kensington Lock, wylot powietrza, czytnik kart SD oraz slot PCMCIA. Dziwi mnie jednak, że producent zrezygnował z umieszczenia na bokach choćby po jednym porcie USB.


(kliknij, aby powiększyć)

Cały zespół gniazd dodatkowych zainstalowano na tyle komputera. Jest tu RJ45, RJ11, wyjście Svideo oraz VGA, port szeregowy, gniazdo zasilania oraz trzy porty USB 2.0.


(kliknij, aby powiększyć)

Notebook stoi na czterech gumowych nóżkach. Pod spodem znajdziemy klapki zabezpieczające dostęp do akumulatora, pamięci RAM oraz HDD. Dodatkowo Tecra została wyposażona w gniazdo replikatora portów, co może się bardzo przydać jeśli będziemy wędrować z notebookiem od domu do biura.

Pozostałe zdjęcia Toshiba Tecra A8.


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)


(kliknij, aby powiększyć)

Według mnie design Toshiba Tecra A8 jest bardzo przyjemny. Opływowa linia oraz jasna kolorystyka nadaje komputerowi wizualnej lekkości. Generalnie pod tym względem jest nieźle, a jak sprzęt prezentuje się w praktyce?Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Toshiba Tecra A8 - do nauki i pracy
 
 » Dane techniczne
 » Design
 » W boju
 » W praktyce
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »