Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Testy: Traxdata TravelStudio i Traxdata 11in1
    

 

Testy: Traxdata TravelStudio i Traxdata 11in1


 Autor: Grosz | Data: 14/03/05

Testy: Traxdata TravelStudio i Traxdata 11in1Obecnie na masową skalę wykorzystywane są różne, często niezgodne ze sobą nośniki danych cyfrowych. Nie każdy z użytkowników posiada w swoim komputerze czy drukarce uniwersalny czytnik kart pamięci, za to port USB jest już czymś zupełnie powszechnym. Remedium na brak możliwości odczytu "zaprzyjaźnionych" danych, mogą być dwa urządzenia firmy Conrexx Technology B.V. znanej z europejskiej marki - TRAXDATA (wyprodukowane przez RITEK Corp.) wykorzystujące szybkie łącze USB v.2.0. Mały, poręczny (zmieści się w kieszeni, czy damskiej torebce) czytnik TRAXDATA 11in1 - zaspokoi potrzeby każdego multi-formatowego miłośnika fotografii cyfrowej, czy umożliwi przenoszenie dużych ilości danych na kartach pamięci (zamiast np. CD-R/RW, PenDrive). Drugie z urządzeń TRAXDATA TravelStudio jest połączeniem: czytnika kart pamięci, zewnętrznej nagrywarki płyt CD-R/RW i odtwarzacza CD/DVD. Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez port USB (v.2.0) lub po podłączeniu do telewizora - za pomocą pilota dołączonego do zestawu. Zapraszam do zapoznania się z możliwościami ww. urządzeń.

TRAXDATA 11in1


Czytnik TRAXDATA 11in1 - jeszcze zapakowany (kliknij, aby powiększyć)


Czytnik TRAXDATA 11in1 - w całej krasie (kliknij, aby powiększyć)

Czytnik TRAXDATA 11in1 jest niewielkim, uniwersalnym urządzeniem - komunikującym się z komputerem poprzez port USB v.2.0. Obsługiwane są następujące rodzaje kart pamięci:
 1. CompactFlash Typ I,
 2. CompactFlash Typ II,
 3. Micro Drive,
 4. Secure Digital,
 5. Mini Secure Digital,
 6. SmartMedia,
 7. MultiMedia Card,
 8. RS-MultiMedia Card,
 9. Memory Stick,
 10. Memory Stick Pro,
 11. Memory Stick Duo


Czytnik TRAXDATA 11in1 - z góry (kliknij, aby powiększyć)


Czytnik TRAXDATA 11in1 - przód i tył (kliknij, aby powiększyć)

Przewód USB dołączony przez producenta ma ok. 40 cm. Nie jest to wiele, zwłaszcza jeżeli np. musimy wpiąć się do portu umieszczonego z tyłu obudowy komputera.

Obudowę czytnika wykonano solidnie (w kolorze srebrnym), wymiary: 103 x 53 x 17 mm, waga urządzenia nie przekracza 100g. Zasilanie poprzez port USB.

Obsługiwane systemy operacyjne: Windows 98 SE, ME, 2000, Windows XP, Mac OS, opisany został również sposób instalacji w LINUX-ie (2.4 i wyżej).

Sterowniki na płycie: Windows 98 SE (i inne patrz niżej).

Cena czytnika w polskich sklepach internetowych to 42-58 zł, średnia cena w sklepach europejskich to ok. 10 Euro. Okres gwarancji producenta - 24 miesiące.


Czytnik TRAXDATA 11in1 - w akcji (kliknij, aby powiększyć)


Czytnik TRAXDATA 11in1 - Windows XP

W systemie Windows XP (sprawdziłem także pod Windows 98 SE) - instalują się 4 dodatkowe napędy i można je równocześnie używać. W niektórych systemach operacyjnych należy doinstalować sterownik z płyty CD dla trybu - Multiple Card (Windows 2000, Mac OS 8.6-9.X). W Mac OS 10.1 tryb - Multiple Card nie jest w ogóle dostępny (poprawiono w wersji Mac OS 10.1.2 i nowszych).

Po podłączeniu czytnika zapala się czerwona dioda (w lewym górnym rogu), a w czasie zapisu i odczytu - miga na przemian żółtym i czerwonym światłem.

Niestety w chwili testu nie dysponowałem wszystkimi obsługiwanymi przez czytnik typami pamięci. Odczyt i zapis sprawdziłem na nośnikach typu: CompactFlash i SmartMedia (dane poniżej). Praca urządzenia była pewna i przebiegała bez zakłóceń. Bez problemów dane można było odczytać w innych napędach (aparat cyfrowy, 2 drukarki i inny czytnik).

Średnie czasy odczytu (SmartMedia): małych plików to 1000-1400 kb/s, a dla dużych plików odczyt dochodził do 4200 kb/s. Średnie czasy zapisu to odpowiednio; 230-300 kb/s dla małych plików i 80-600 kb/s dla dużych. Zajrzyjcie na tę stronę "www.cdrinfo.com.

PLUSY:
  + niewielkie wymiary i waga
  + odczyt i zapis większości kart pamięci
  + duża szybkość zapisu i odczytu (USB v.2.0)
  + 2 lata gwarancji
  + konkurencyjna cena
MINUSY:
  - brak możliwości zapisu i odczytu kart standardu: xD Picture
  - krótki przewód USB (ok. 40 cm)

poprzednia strona (TRAXDATA 11in1)    -   następna strona (TRAXDATA TravelStudio)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Testy: Traxdata TravelStudio i Traxdata 11in1
 
 » TRAXDATA 11in1
 » TRAXDATA TravelStudio
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »