Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Recenzja czterech płyt pod Pentium 4
    

 

Recenzja czterech płyt pod Pentium 4


 Autor: Lancer | Data: 18/06/04

Intel D848PMB

Ostatnia już płyta w tym przeglądzie. Tym razem zupełny low-end. Tytułowy model to płyta na chipsecie i848P. Płytę zbudowano w formacie microATX na zielonym laminacie. Procesor "żywi się" prądem dostarczanym przez 2 fazowy układ.


Mały Intel D848PMB (kliknij, aby powiększyć)

Płyta oparta jest o zestawienie chipów i848 jako mostek północny i ICH5 na południu z kontrolerem SATA, ale bez funkcji RAID. Dwa gniazda pamięci pozwalają obsadzić płytę 2GB jednokanałowej pamięci PC3200. Obok tego jest port AGP 3.0 i 3 sloty PCI.


Mała płyta w małym pudełku (kliknij, aby powiększyć)


Zawartości też mało (kliknij, aby powiększyć)


D848PMB z profilu

Intel zastosował tradycyjnie już 1Gbitowy kontroler LAN i82547EI korzystający z magistrali CSA. Układ dźwiękowy korzysta z dwukanałowego kodeka ALC202A, którego wyprowadzenia znalazły się na panelu tylnym płyty. Są też 4 porty USB 2.0 i po jednym porcie COM i LPT. Na śledziu można podłączyć jeszcze 2 porty USB. Więcej dodatków nie stwierdzono.

Płyta daje możliwość podłączenia 3 wentylatorów do gniazdek FAN. Mostek północnym chłodzi aluminiowy radiator. Podobnie jak wyżej, tak i tu umieszczono speeker.

Skupienie stosunkowo dużej ilości elektroniki na małej powierzchni musi zaowocować pewnymi kompromisami. Rozmieszczenie elementów nie jest jednak złe. Tradycyjnie tylko port AGP wadzi o sloty pamięci.

BIOS płyty jest jeszcze skromniejszy niż u "większych braci". Pośród zaawansowanych opcji nie znajdziemy niemal nic. Są jedynie podstawowe okienka i menu konfiguracji timingów pamięci.

Zawartość pudełka skromna. Płyta CD ze sterownikami i pakiet Norton Internet Security 2003 i kabel FDD, ATA100.Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Recenzja czterech płyt pod Pentium 4
 
 » AOpen AX4SPE Max II
 » Intel D875PBZ "Bonanza"
 » Intel D865PERL
 » Intel D848PMB
 » Testy
 » Dźwięk na pokładzie
 » Podkręcanie
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »