Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
RECENZJE | Tak wiele za tak niewiele - Pentagram Vanquish R Touch
    

 

Tak wiele za tak niewiele - Pentagram Vanquish R Touch


 Autor: NimnuL | Data: 30/05/07

Tak wiele za tak niewiele - Pentagram Vanquish R TouchProducenci kieszonkowych odtwarzaczy multimedialnych przeganiają się w wymyślaniu coraz to nowych dodatków mających uatrakcyjnić ich produkt. Także firma Pentagram bierze udział w tym wyścigu. Jej najnowszy produkt kierowany jest dla wszystkich lubiących przenośne i wielofunkcyjne odtwarzacze. Vanquish R Touch (dostarczony przez firmę Multimedia Vision) to bardzo mały odtwarzacz wyposażony w spory wyświetlacz, łączący w sobie funkcję odtwarzacza muzyki i filmów, przeglądarkę zdjęć, tekstu, a także radio, dyktafon oraz gra. To wszystko w świetle niskiej ceny tworzy ciekawy gadżet dla mas. Zapraszam do zapoznania się z tym playerem.

Wygląd

Na początek proponuję zajrzeć do pudełka.


(kliknij, aby powiększyć)

Producent poważnie podszedł do kwestii wyposażenia sprzętu w akcesoria. Wewnątrz eleganckiego, choć nieco krzykliwego opakowania znajdziemy ładowarkę sieciową, przewód USB, słuchawki, płytę z oprogramowaniem oraz smycz. Cieszy mnie fakt, że znajdująca się w zestawie instrukcja obsługi została starannie opracowana i przetłumaczona na język polski. Niestety nie jest to jeszcze standardem w naszym kraju. Szkoda tylko, że zabrakło ochronnego pokrowca pozwalającego na przypięcie odtwarzacza np. do paska. Wtedy byłaby już pełnia szczęścia.


(kliknij, aby powiększyć)

Dołączone do zestawu słuchawki to klasyczny model pchełek, który można spotkać w większości tanich odtwarzaczy muzyki. To bardzo prosta konstrukcja z dołączonym zestawem gąbeczek ochronnych. Ich wygląd do złudzenia przypomina Sennheiser MX300, jednak tylko z zewnątrz. Przewód zakończony jest tutaj prostą wtyczką jack, a nie kątową jak w MX300.


(kliknij, aby powiększyć)

Pentagram Vanquish R Touch urzeka swoją elegancją oraz prostotą wzornictwa. Niemal całą powierzchnię frontu zajmuje wyświetlacz o przekątnej 2,4''. Z prawej strony zainstalowany jest czarny, dotykowy panel.


(kliknij, aby powiększyć)

Aktywne przyciski zostają podświetlone czerwonym światłem, dzięki czemu odtwarzacz wygląda jeszcze bardziej okazale. Srebrna obręcz ze znakiem firmowym wewnątrz dodatkowo ozdabia i dopełnia wzornictwo.


(kliknij, aby powiększyć)

Na bocznych ściankach umieszczono takie dodatki jak gniazdo dla karty MicroSD (szkoda, że nie chronione zaślepką), przycisk zasilania, gniazdo słuchawkowe, wbudowany mikrofon, port mini USB oraz otwór do nawleczenia smyczy.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na grubość odtwarzacza, która wynosi zaledwie jeden centymetr. Dzięki temu player bez problemu zmieści się w kieszeni spodni czy koszuli, a dyndając u szyi nie powinien zawadzać.


(kliknij, aby powiększyć)

Tylna pokrywa została wykonana z polerowanego, błyszczącego metalu, stanowiąc świetne wykończenie całości.


(kliknij, aby powiększyć)


Pentagram Vanquish R Touch vs. iAudio F1 (kliknij, aby powiększyć)

Pomimo, że Vanquish stanowi połączenie wielu urządzeń, jego wymiary na tym nie ucierpiały.

A jakość wykonania? Przeciwnicy tanich odtwarzaczy MP4 zapewne się zdziwią, ale nie mam się do czego przyczepić. Odtwarzacz został wykonany bardzo solidnie i precyzyjnie. Obudowa ma bardzo dużą sztywność, głównie za sprawą metalowego tyłu. Słowem - Vanquish sprawia wrażenie sprzętu znacznie droższego niż jest w rzeczywistości.

Jedyne z czego można nie być zadowolonym to z faktu, że polerowana obudowa bardzo łatwo się brudzi. To wszystko.

poprzednia strona (Wygląd)    -   następna strona (Dane techniczne)
Polub TwojePC.pl na Facebooku

Rozdziały: Tak wiele za tak niewiele - Pentagram Vanquish R Touch
 
 » Wygląd
 » Dane techniczne
 » Menu
 » Odtwarzacz muzyki
 » Pozostałe funkcje
 » Wrażenia użytkownika
 » Podsumowanie
 » Kliknij, aby zobaczyć cały artykuł na jednej stronie
Wyświetl komentarze do artykułu »